بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَهٍ کَریمَهٍ تُعِزُّ بِهَا الاْسْلامَ وَاَهْلَهُ وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ وَتَجْعَلُنا فیها مِنَالدُّعاهِ اِلى طاعَتِکَ وَالْقادَهِ اِلى سَبیلِکَ وَتَرْزُقُنا بِها کَرامَهَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ اَللّهُمَّ ماعَرَّفْتَنا مِنَ الْحَقِّ فَحَمِّلْناهُ وَما قَصُرْنا عَنْهُ فَبَلِّغْناهُ اَللّهُمَّ الْمُمْ بِهِ شَعَثَنا وَاشْعَبْ بِهِ صَدْعَنا وَارْتُقْ بِهِ فَتْقَنا وَکَثِّرْ بِهِ قِلَّتَنا وَاَعْزِزْ بِهِ ذِلَّتَنا وَاَغْنِ بِهِ عآئِلَنا وَاقْضِ بِهِ عَنْ مَغْرَمِنا وَاجْبُرْبِهِ فَقْرَنا وَسُدَّ بِهِ خَلَّتَنا وَیَسِّرْ بِهِ عُسْرَنا وَبَیِّضْ بِهِ وُجُوهَنا وَفُکَّ بِهِ اَسْرَنا وَاَنْجِحْ بِهِ طَلِبَتَنا وَاَنْجِزْ بِهِ مَواعیدَنا وَاسْتَجِبْ بِهِ دَعْوَتَنا وَاَعْطِنا بِهِ سُؤْلَناوَ بَلِّغْنا بِهِ مِنَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ آمالَنا وَاَعْطِنا بِهِ فُوْقَ رَغْبَتِنا یا خَیْرَالْمَسْئُولینَ وَاَوْسَعَ الْمُعْطینَ اِشْفِ بِهِ صُدُورَنا وَاَذْهِبْ بِهِ غَیْظَ قُلُوبِنا وَاهْدِنا بِهِ لِمَا اخْتُلِفَ فیهِ مِنَ الْحَقِّ بِاِذْنِکَ اِنَّکَ تَهْدى مَنْ تَشآءُ اِلى صِراطٍ مُسْتَقیمٍ وَانْصُرْنا بِهِ عَلى عَدُوِّکَ وَعَدُوِّنآ اِلهَ الْحَقِّ آمینَ اَللّهُمَّ اِنّا نَشْکوُ اِلَیْکَ فَقْدَ نَبِیِّنا صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَالِهِ وَغَیْبَهَ وَلِیِّنا وَکَثْرَهَ عَدُوِّنا وَقِلَّهَ عَدَدِنا وَشِدّهَ الْفِتَنِ بِنا وَتَظاهُرَ الزَّمانِ عَلَیْنا فَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَالِهِ وَاَعِنّا عَلى ذلِکَ بِفَتْحٍ مِنْکَ تُعَجِّلُهُ وَبِضُرٍّ تَکْشِفُهُ وَنَصْرٍ تُعِزُّهُ وَسُلْطانِ حَقٍّ تُظْهِرُهُ وَرَحْمَهٍ مِنْکَ تَجَلِّلُناها وَعافِیَهٍ مِنْکَ تُلْبِسُناها بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ
کلیپ انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور انقلاب امام زمان(عج)
کلیپ های منتخب
خبرها
جستجودر وبلاگ امام و انقلاب
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی

لحظه شمار غیبت
حدیث موضوعی
سيداحمد كربلايي
وي از شاگردان معروف مولي حسينقلي همداني است. علامه طباطبايي رحمه الله در آغاز رساله ي محاكمات درباره ي ايشان مي نويسد:
مرحوم سيد اصلاً اصفهاني بوده، ولي نشو و نماي وي در كربلاي معلي بوده و بعد از ادراك و رشد، به تحصيل ادبيات پرداخته و چنانچه از انواع مراسلاتي كه به شاگردان و ارادت كيشان خويش نگاشته پيداست قلمي شيوا و بياني معجزه آسا داشته، پس از تكميل ادبيات وارد علوم دينيه گرديده و سرانجام به حوزه ي درس مرحوم آخوند مولي كاظم خراساني رضوان الله عليه ملحق شده و دوره ي تعلم علوم ظاهري را در تحت تربيت ايشان انجام داده و اخيرا در بوته ي تربيت و تهذيب مرحوم آيه الحق و استاد وقت، شيخ بزرگوار، آخوند مولي حسينقلي همداني قدس سره قرار گرفته و ساليان دراز در ملازمت مرحوم آخوند بوده، و از همگنان گوي سبقت ربوده و در صف اول و طبقه ي نخست تلامذه و تربيت يافتگان ايشان مستقر گرديد، و در علوم ظاهري و باطني مكاني مكين و مقامي امين اشغال نمود و بعد از درگذشت مرحوم آخوند، در عتبه ي مقدس نجف اشرف اقامت گزيده و به درس فقه اشتغال ورزيده و در معارف الهيه و تربيت و تكميل مردم، يد بيضا نشان مي داد . . . . در سال 1330 ق در عتبه ي مقدس نجف، زندگي مستعار را بدرود گفت و روان پاكش به عالم بالا پرواز كرد (رحمه الله عليه).
علامه طباطبايي از استادش مرحوم قاضي از قول سيد نقل مي كند كه ما پيوسته در خدمت مرحوم آيه الحق آخوند مولي حسينقلي همداني رضوان الله عليه بوديم و آخوند صد در صد در اختيار ما بود، ولي همين كه آقا حاج شيخ محمد بهاري با آخوند آشنايي و ارادت پيدا كرد دائما در خدمت او رفت و آمد داشت و آخوند را از ما دزديد.
مجاهد شهيد، مرحوم آيه الله حاج شيخ محمدتقي بافقي، (1292-1365ق)  و مرحوم سيدمحمد كاظم عصار،  و سيد محسن امين عاملي صاحب اعيان الشيعه و حاج ميرزا علي آقا قاضي، از شاگردان آقا سيد احمد كربلائي هستند و مرحوم سيدجمال الدين اسدآبادي از دوستان مرحوم سيد احمد كربلايي و مرحوم محمدسعيد حبوبي بوده است.
شيخ آقا بزرگ تهراني ضمن بر شمردن شاگردان ميرزاي شيرازي بزرگ، مي نويسد:
حاج سيد احمد كربلائي نجفي؛ بعد از سال 1300 ق به سامرا عزيمت كرد و سالياني چند از محضر ميرزا بهره گرفت. سپس به نجف بازگشت. در نجف در بحث حاج ميرزا حبيب الله رشتي، و حاج ميرزا حسين تهراني حضور يافت و پس از آن، از ياران خاص مولي حسينقلي همداني گشت. مراتب تهذيب نفس را به تمامي پيمود. خود نيز درسي داشت كه عده اي از طلاب در آن شركت مي كردند. به سال 1332 ق در نجف اشرف بدرود حيات گفت.
نيز شيخ آقا بزرگ رحمه الله مي نويسد:
سيد در جاهاي خلوت نماز مي خواند و از اقتداي مردم به خود دوري مي جست و كثير البكاء بود به طوري كه حتي در نماز نمي توانست از گريه خودداري كند و بي اختيار مي گريست به خصوص در نافله هاي شب . . . . وي بسيار به مادرش خدمت مي كرد و پيش از مادرش درگذشت. جنازه اش را گروهي از شاگردان و ارادتمندانش تشييع كردند و در صحن اميرالمؤمنين عليه السلام مقابل ايواني كه پشت مرقد منور واقع شده به خاك سپردند.
سيدمحسن امين عاملي در شرح حال ايشان مي نويسد:
او استاد ماست. نزد او سطح فقه و اصول را در نجف استفاده كرديم و از علم و اخلاق او بهره برديم. عالمي بود فاضل، كامل، باتقوا، مرتاض و مهذب النفس. او از آخوند حسينقلي همداني و ميرزا حسين بن ميرزا خليل تهراني و شيخ علي بن حسين نجفي-همگي از مولي علي بن ميرزا خليل رازي-روايت مي كند.
چند نامه ي بسيار آموزنده و زيبا از مرحوم آقا سيداحمد كربلايي، در اواخر كتاب تذكرة المتقين درج شده است. هم چنين مكاتباتي كه با محقق اصفهاني درباره ي شعر عطار داشته اند، چاپ شده است.
تاریخ انتشار: 1394/07/27 || بازدیدها:
امام صادق(ع) فرموده‌اند: هر کس نمازهایش را در اول وقت بگذارد، ملک‌الموت وعده داده خودش شهادتین را به او تلقین کرده و شیطان را از او دور می‌کند.

محرم با آموزه‌های اخلاقی مرحوم آیت‌الله حق‌شناس
???? ? ??????1.jpg

وقتی که ما در حوزه مشغول تحصیل بودیم، روزهای پنجشنبه و جمعه کتاب‌های درسی را می‌بستیم، به حوزه‌ای می‌رفتیم و آنجا با بعضی از دوستان مثل آقای خسروشاهی و آقایان دیگر، اخلاق مباحثه می‌کردیم؛ چون می‌دانستیم علت مبقیه، یعنی آن چیزی که باعث دوام و بقای تحصیلات ما می‌شود، این علم و توجه پیدا کردن به مقام اقدس پروردگار است،هر چه من خودم را بیش‌تر تصفیه اخلاقی کنم، توجه بیش‌تری به مقام اقدس ربوبی پیدا می‌کنم و امکان درک و فهم برایم بیش‌تر می‌شود. باید به این چیزها معتقد بود آقا!

آقای یاسری که پیش نماز مسجد ارک بود، یک سؤالی از آقای بروجردی کرد. ایشان فرمودند: من فردا صبح جواب می‌گویم!، ایشان عرض کردند: آقا من عجله دارم، ایشان فرمودند: حالا شما یک شب دعای کمیل را خدمت حضرت معصومه(س) بخوانید!، عرض کردند: آقا؛ چه خصوصیتی دارد که می‌فرمایید فردا جواب می‌گویم، فرمودند: استمداد از سحر می‌جویم! این آقای بروجردی که یکی از شاگردانش رهبر انقلاب بود، یکی از شاگردانش آیت‌الله محقق داماد بود، یکی از شاگردان آیت‌الله آقا مرتضی حائری، فرزند حاج شیخ عبدالکریم حائری بود، یکی از شاگردانش آیت‌الله آقای گلپایگانی بود، ایشان با این مقام علمی و عملی معتقد بود باید این‌گونه رفتار کند. پس چرا من معتقد نیستم؟

هر گنج سعادت که خدا داد به حافظ/از یمن دعای شب و ورد سحری بود....


تاریخ انتشار: 1394/07/26 || بازدیدها:
NamazShab02.gif
تاریخ انتشار: 1394/07/25 || بازدیدها:

9532.jpg

أَلسَّلامُ عَلَى الْمُحامی بِلا مُعین،

سلام بر آن مدافعِ بى یاور،

أَلسَّلامُ  عَلَى الشَّیْبِ الْخَضیبِ،

سلام بر آن مَحاسنِ بخون خضاب شده،

أَلسَّلامُ عَلَى الْخَدِّ التَّریبِ،

سلام بر آن گونه خاک آلوده،

أَلسَّلامُ عَلَى الْبَدَنِ السَّلیبِ،

سلام بر آن بدنِ برهنه ،

أَلسَّلامُ عَلَى الثَّغْرِ الْمَقْرُوعِ بِالْقَضیبِ،

سلام بر آن دندانِ چوب خورده ،

أَلسَّلامُ عَلَى الرَّأْسِ الْمَرْفُوعِ،

سلام برآن  سرِ بالاى نیزه رفته،

أَلسَّلامُ عَلَى الاَْجْسامِ الْعارِیَةِ فِى الْفَلَواتِ،

سلام بر آن بدن هاى برهنه و عریانى که در بیابان ها(ىِ کربلاء)

تَنْـهَِشُهَا الذِّئابُ الْعادِیاتُ وَ تَخْتَلِفُ إِلَیْهَا السِّباعُ الضّـارِیاتُ،

گُرگ هاى تجاوزگر به آن دندان مى آلودند و درندگان خونخوار بر گِردِ آن مى گشتند،(کنایه به سپاهیان دشمن)

??_????_(78)_195620.jpg


تاریخ انتشار: 1394/07/25 || بازدیدها:
محرم با آموزه‌های اخلاقی مرحوم آیت‌الله حق‌شناس

با آغاز ماه محرم الحرام هیأت در مساجد و حسینیه‌های سراسر کشور بر پا می‌شود و عزاداران حسینی پای صحبت کارشناسان دینی می‌نشینند و بعد از آن در مصیبت عزای سید و سالار شهیدان اشک ماتم می‌ریزند.

یکی از این سخنوران نامی و درس‌آموز، مرحوم آیت‌الله عبدالکریم حق‌شناس بود که سخنانش هنوز بوی تازگی و معرفت ناب می‌دهند.

???? ? ??????1.jpg
آقا فرمودند: بله! تو دفاع کردی، اما آن‌ها که به حرف تو گوش ندادند. گفتم: بله! گوش نمی‌دادند. فرمود: خب می‌خواستی بلند شوی! آیا برای خوردن ناهار می‌توان در جلسه‌‌ غیبت نشست؟!

*تذکرات عملی جهت مقابله با غیبت

خدا شاهد است از ابتدای سن شاید هجده سالگی، استادم مرا ملزم کرد به اینکه تو باید لال شوی! چقدر خوب است که انسان از غیبت و تهمت و دروغ و ... لال شود؟!
اولین چیزی که من رفتم و یاد گرفتم باب غیبت بود؛ چون به خودم گفتم تا من باب غیبت را یاد نگیرم، نمی‌توانم حرف بزنم، ممکن است هر چه حرف بزنم، هنگامی که به استاد عرضه می‌شود، او بگوید: غیبت است. بنابراین اول مسأله‌ای که رفتم و یاد گرفتم، باب غیبت بود.

پیامبر اکرم(ص) فرمود: «مَن کَثُرَ کَلامُهُ کَثُرَ خَطَؤُهُ»، هر که زیاد حرف بزند، زیاد هم اشتباه می‌کند. پس یا باید ملا، با سواد و مسأله‌دان باشد و یا اینکه ساکت باشد.

تو که سود و زیان خود ندانی/به وصلتش کی رسی؟ هیهات هیهات

*باید مراقبت زیادی از زبان داشت

پس إن‌شاءالله در مجالس دید و بازدید که می‌رویم، اگر بتوانیم، کنترل مجلس را به دست بگیریم، خیلی خوب است. بنده یک جایی رفتم، دیدم همه ساکت هستند و می‌خواهند دو به دو بشوند و با هم صحبت کنند. لذا گفتم: من اول یک حدیث می‌خوانم که برای همه‌ شما به درد بخورد.

حالا در آن مجلس که ما دعوت داشتیم. مثلاً از نخست وزیر بود تا دیگران؛ یکی از سوئیس آمده بود و یکی از جای دیگر؛ بنده دیگر ملاحظه‌ این چیزها را نمی‌کنم و مجلس را در اختیار می‌گیرم داداش جان!

اما شما نمی‌توانید مجلس را در دست بگیرید؛ چون کلاهتان پشم ندارد! وقتی هم که کاری نکنید و دیگران بر شما مسلط شوند، آن وقت دیگر راه علاجی ندارید. البته اگر مترصد باشید و از پروردگار استمداد بجویید و از صاحب شرع که رسول اکرم(ص) است کمک بگیرید، شما هم می‌توانید جلسه را در دست بگیرید و نگذارید که به سمت گناه برود. پیامبر اکرم(ص) فرمود: «رحم الله من اعاننی»، خدا رحمت کند آن کسی که مرا کمک کند؛ کمک به رسول اکرم، با رعایت تقوا است. لذا آن وقت است که به کمک ایشان می‌توانید این کار را انجام دهید. خوب، وقتی که ایشان را با تقوی کمک کردید، آن وقت رحمت خدا می‌آید و شما را نجات می‌دهد.

اگر هم در جایی بودید که با غیبت مواجه شدید، باید دفاع کنید و نگذارید غیبت انجام شود. گمان نمی‌کنم واقعاً شما بتوانید آن جدیتی که من در دفاع از مؤمن کرده‌ام، انجام دهید. در یک جلسه کسی می‌خواست پشت سر کسی حرف بزند، هر چه گفت: من گفتم: بابا آن آدم، آدم خوبی است؛ شما ذهن خودتان را تخطئه کنید. شما که به چشم خود تا ندیده‌اید...! طرف گفت: «فلان کس گفته»، گفتم: احتمال بدهید که فلانی اشتباه کرده است، خلاصه هر چه گفت، من دفاع کردم. اما متأسفانه یک اهل علمی هم آنجا نشسته بود و از آن‌‌ها دفاع می‌کرد!‌ آخر بعضی‌ها هم سلیقه‌شان کج است! اما باز هم من از دفاع دست برنداشتم و گفتم: خیر! گوش و چشم خودت را تکذیب کن! هر چه بدی شنیدی و دیدی، بگو: من اشتباه شنیدم! من عوضی دیدم! این‌ها را بگو بابا جان من! ولیکن تو نمی‌خواهی گوش و چشمت را تکذیب کنی و می‌گویی: من درست دیدم! لذا با همه‌ دفاعی که بنده کردم، آن‌ها سر حرف خودشان ایستاده بودند و جلسه تمام شد.

همان شب که خدمت استاد رسیدم، ایشان به من فرمودند: «چرا در آن مجلس نشستی؟» خدا شاهد است که هنوز در مقابل چشم من هست!، گفتم آقا من در آن مجلس از مؤمن دفاع کردم، چون دفاع از مومن، حق اوست؛ من هم نسبت به آن مؤمن تصدیق عملی کردم، آقا فرمودند: بله! تو دفاع کردی، اما آن‌ها که به حرف تو گوش ندادند، گفتم: بله! گوش نمی‌دادند، فرمود: خوب! می‌خواستی بلند شوی!، آیا برای خوردن ناهار، می‌توان در جلسه‌‌ غیبت نشست؟ باید بگویید: اگر به این حرف‌ها ادامه دهید، من ناهار نخورده، می‌روم!‌ آقا به من فرمودند: همین قدر که دیدی حرف‌های تو را تصدیق نکردند و به کار خودشان ادامه دادند، باید بلند می‌شدی و از مجلس بیرون می‌آمدی بابا جان من!

خدا شاهد است بعد از این جلسه، در یک مجلس دیگر مرا دعوت کردند، قضیه‌ای مشابه همین جریان، اتفاق افتاد. یک کسی شروع کرد به صحبت کردن و گفت: «من می‌خواهم یک صحبتی کنم.» بنده ابتدا تمام بدنم گوش شد که ببینم این شخص چه می‌گوید: دیدم که می‌خواهد از فرصت استفاده کند و نسبت به مؤمنین اهانتی کند. اول با کمال نزاکت و آدمیت گفتم: آقا! بار ما سنگین است، آن را سنگین‌تر نکن!، او گفت: نه خیر! شما هم باید استفاده کنید!، گفتم: من خودم را حاضر کرده‌ام برای استفاده، نه شنیدن این حرف‌ها...، شروع کرد به صحبت و دیدم دارد عیبجویی می‌کند، گفتم: آقا برحذر باش! در کلام دیگران و رفتار دیگران واقع نشو! باز که مرتبه‌ سوم شروع کرد، چون مراتب امر به معروف و نهی از منکر فرق دارد، گفتم: از حلم من سوء‌استفاده کردی! یا اینکه تصور کرده‌ای که من گرفتار این پلوخورشت‌ها هستم؟! اگر از این صحبت‌ها بکنید بنده همین طور ناهار نخورده می‌روم!، بعد صاحبخانه آمد و به آن آقا گفت: آقا اینجا جای صحبت و بحث کردن نیست، من گفتم: اگر شما می‌خواهید من اینجا ناهار بخورم، ایشان باید ساکت شود؛ ما نمی‌خواهیم از صحبت‌های ایشان استفاده کنیم، پس اگر نمی‌توانید مجلس را قبضه کنید، باید به امید پروردگار یک چنین صحنه‌هایی را به وجود بیاورید...


تاریخ انتشار: 1394/07/25 || بازدیدها:
بسم الله الغفّار
اگر شما 80 سال در این دنیا زندگی کنید ، این بدان معنا هست که شما حدودِ 42 ملیون و 76 هزار و 800 دقیقه در این دنیا زندگی خواهید کرد.

( 80 سال × 365 روز × 24 ساعت × 60 دقیقه )

خواهش میکنم فقط چند دقیقه از این دهها ملیون دقیقه رو به خواندنِ با دقتِ این مطلب اختصاص بدین . مطمئن باشید که هرگز ضرر نخواهید کرد .
هر یک از ما فقط یکی از میلیاردها بشری هستیم که توسط یگانه خالقِ دانای قدرتمندِ عادلِ مطلقِ آسمانها و زمینْ به حقْ خلق شدند و به زمین فرستاده شدند تا در آزمونِ حقِ الهی شرکت کنند .

باید تمامِ تلاشمون رو به کار ببریم تا با بهترین معدلِ ممکن در امتحانِ دنیا قبول بشیم إن شاء الله و با روی سفید و دلِ آرام و مطمئن و نامهء اعمالِ پر از خیر و برکت و اعمال نیک و خدا پسندانه به آسمان و به سوی پروردگار خود باز گردیم .

دلائل و مدارکِ دینی و عقلی و منطقی و علمیِ آزمايش بودنِ زندگيِ دنیا ، روز بروز داره بیشتر میشه و جدی نگرفتن این مسئله ، منتهای حماقت و نادانی هست .
توبهء واقعي تابعِ یک سری قوانین و مقررات هست
همهء ما بی شک مرتکبِ گناه شده ایم در زندگیمون . از گناهان کوچکی مثل فوت کردن به مورچۀ کوچولوی بی آزار گرفته تا خدای نکرده زنا و سرقت و رشوه خواری و قتل و کشتار انسانهای مؤمن و بی گناه .
بنابراین همهء ما بدون استثتاء احتياج داریم که برای حذفِ اعمالِ بد از پرونده اعمالمون ، بلد بشیم و یاد بگیریم که توبهء واقعي و مخلصانه و موردِ قبولِ خداوندِ متعال چگونه هست .

پس هرگز گمان نکنید که احتياج ندارید .

اگر اینطور فکر میکنید ، متاسفانه وضع عقاید و افکار شما خیلی خراب هست و باید زنگِ خطر رو با تمامِ قدرت برای خودتون به صدا در بیارین .
مراحلِ توبهء واقعي ( التوبة النَصوحَة ) :
تاریخ انتشار: 1394/07/19 || بازدیدها:
سردار شهید حسین همدانی با انتقاد از سیاست خارجی دولت یازدهم، پیاده روی محمد جواد ظریف با جان کری در ژنو را اقدامی «اشتباه» می دانست و بیان می کرد: شهدا کسانی را که چنین کاری کرده اند، محاکمه خواهند کرد.
33e81474_5fca_46a9_b867_02077a192d79.jpg

ایشان افزوده بود: رابطه ایران و آمریکا همچون رابطه «گرگ و میش» است و برخی مسؤولان «متهم ردیف اول» قدم زدن و خندیدن با آمریکا هستند و امروز تمام ابهت ابرقدرتی «دشمن» شکسته شده، اما با یکسری از کارها این ابهت در حال بازگشت است.


تاریخ انتشار: 1394/07/19 || بازدیدها:
يك موقع يقين دارم كه اين جا آب هست، يقين دارم خدا هست، يقين دارم بهشت هست، ولى اين يقين در من اثرى نمى‏ گذارد، تنها يقين دارم.
teshne

اما یک موقع یقین که هیچ، حتى احتمال مى‏ دهم اینجا آب باشد،
ولى تشنه هستم، عطش دارم.
آنچه حتى احتمالات را بر انسان تأثیرگذار مى‏ کند،
درک افتقار و احتیاج است،
نیاز است،
اضطرار است.
.
آدمى به اندازه افتقار و اضطرارش،
به احتمالاتش ارزش می ‏دهد و به دنبال آن حرکت مى‏ کند.
حتى ده کیلومتر به دنبال آبى مى‏ روم که احتمال مى‏ دهم هست؛
یعنى یقین هم ندارم…

استاد علی صفایی حائری


تاریخ انتشار: 1394/07/18 || بازدیدها:
سخنی در باب فاجعه منا
روزهایی که احساسات مردم مسلمان سرزمین عزیزمان ایران جریحه‌دار شده و تعداد کتیری از ایرانیان، همسایه و همشهری و هم وطن ما داغدارند، داغی که صبر بر آن مدد الهی می‌خواهد و در این اوضاع به جاست به پاس روح بلند زائران عزیز و به احترام خاطر محزون خانواده های داغدیده، از گفتن و شنیدن و دست به دست کردن  دست نوشته‌ها و مطالب هجو و هزل جدا پرهیز کنیم.

«.... وَمَن یَخْرُجْ مِن بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ وَکَانَ اللّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا»
اگر نبود این وعده خداوند که «.... هر کس به قصد مهاجرت در راه خدا و پیامبر او، از خانه‏ اش به درآید، سپس مرگش فرا رسد، پاداش او قطعاً بر خداست و خدا آمرزنده مهربان است.» بی تردید تجمل مصیبت جان باختن جمع کتیری از مسلمانان جهان به ویژه عروج مظلومانه و غریبانه صدها تن ازهموطنان مؤمن مان در سرزمین منا بسی ناگوارتر و طاقت‌فرساتر از آن بود که امروز بر قلب‌های ما سنگینی می‌کند.

این روزها جهان اسلام و قلب جهان اسلام؛ ایران عزیزمان داغدار زائرانی است که حجی ناتمام داشتند. مردان و زنانی که سال‌ها در آرزوی زیارت خانه خدا لحظه شماری کرده بودند. پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که لحظه لحظه این سفر نورانی را در سینه‌شان ثبت ضبط نمودند به امید آنکه این سفر الهی را با خاطراتشان برای فرزندانشان زنده کنند و حالا خود خاطره ای شده‌اند برای فرزندان این سرزمین.

روایت‌های متعدد و متفاوتی از این حادثه دیده و شنیده‌ایم؛ از پیرمردی که فرزند شهیدش او را از رفتن به دره منا بازداشت، از خبرنگاری که زیر فشار جمعیت ناتوان شد و لحظاتی بعد جان دوباره یافت، از زنانی که با همسران خود به حج رفتند و اکنون با قلب شکسته و جا مانده قصد رجعت دارند، از زائرانی که در آرزوی زیارت گنبد زیبای خضرا و قبرستان خاموش بقیع ماندند و ... از جانباز بی قراری که گویا این سال‌ها تنها زنده مانده بود برای زیارت خانه خدا و انگار قبض روح او در منا مقدر شده بود، از کاروان نور، از چهره های جوان و نورانی و قرآنی ایران عزیزمان که حالا تنها به آرشیو صدایشان دل خوش کرده‌اند و تنها کورسوی امیدی دارند برای یافتن تک ستاره های مفقود شده‌شان... آه که چقدر مصیبت عظیم است و جان فرسا و هیچ قلم و کاغذی را توان نوشتن آن نیست...

3820_note.jpgو اما بعد ...
در کنار انبوه این مصیبت اما چند رخداد دیگر این روزها به چشم می‌خورد. اولین بخش آن موجی از مطالب و نوشته‌ها و پیام‌هایی که در فضای مجازی پیچیده شده است؛ بخشی از این سخنان تسلی بخش است و اما با نهایت تأسف بخش عظیمی از آن فضاسازی‌هایی است که پیرامون این تکلیف مقدس الهی منتشر شده و می‌شود. گاهی حرف از هزینه های سرسام آوری است که از قبل این سفر به جیب دولت عربستان می‌رود. گاه سخن از بی حرمتی سعودی‌ها علیه مسلمانان و به خصوص شیعیان و ... گویا چاره حل همه مشکل جهان اسلام در تحریم حج است. غافل از اینکه این امر خود ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریختن است.
در فضایی که هجمه علیه اسلام و طرح اسلام ستیزی مهم‌ترین برنامه دنیای کفر است و در شرایطی که با توجه به موج بیداری اسلامی و غلبه گفتمان انقلابی در جهان اسلام، حضور ایرانیان مسلمان به عنوان سفیران انقلاب اسلامی در موسم حج می‌تواند گسل‌های نارضایتی داخلی و شورش‌های اجتماعی را فعال کند و بزرگ‌ترین زنگ خطر برای جریان کفر باشد، چه قدر جاهلانه است که بر طبل دشمن کوفته شود و سخن از تحریم حج به میان آید؛ و سند محکم اهمیت برپاداشتن حج فرمایش گهربار مولای متقیان علی علیه‌السلام است که فرمودند: «خدا را! درباره خانه پروردگارتان در نظر داشته باشید تا هستید، آن را خالی نگذارید. زیرا اگر حج متروک شود نظر رحمت خدا از شما قطع خواهد شد.»

نکته دیگر مطالب طنز و شوخی‌هایی است که این روزها دست به دست می‌چرخد، روزهایی که احساسات مردم مسلمان سرزمین عزیزمان ایران جریحه‌دار شده و تعداد کتیری از ایرانیان، همسایه و همشهری و هم وطن ما داغدارند، داغی که صبر بر آن مدد الهی می‌خواهد و در این اوضاع به جاست به پاس روح بلند زائران عزیز و به احترام خاطر محزون خانواده های داغدیده، از گفتن و شنیدن و دست به دست کردن این دست نوشته‌ها و مطالب هجو و هزل جدا پرهیز کنیم.

و اما سخن آخر با مسئولین و دستگاه دیپلماسی کشور است. تلاش دولت‌مردان و سیاستمداران و مسئولان ذیربط در این امر بر کسی پوشیده نیست، احضار دوباره و چند باره کاردار عربستان و اعلام اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران اولین و طبیعی‌ترین واکنشی است که می‌تواند صورت گیرد. اما جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس کنفرانس کشورهای غیر متعهد که بعد از سازمان ملل پر عضوترین نهاد بین‌المللی است، می‌تواند و باید از این ظرفیت بزرگ به نفع جهان اسلام بهره گیرد. جمهوری اسلامی ایران می‌تواند و باید از این رهگذر در جهت اتحاد کشورهای مسلمان برای در اختیار گرفتن زمام امور حج به عنوان بزرگ‌ترین فریضه مسلمانی خویش بهره برداری نماید. دولت جمهوری اسلامی ایران می‌تواند و باید با اتخاذ مواضع صریح نسبت به احقاق حق مسلمانان اقدام نماید. بی تردید عربستان و هیئت حاکمه به عنوان کشوری که تحت نفوذ و آلت دست شیطان بزرگ آمریکا و رژیم منفور صهیونیسم است نمی‌تواند محل امنی برای مسلمانان جهان باشد.


تاریخ انتشار: 1394/07/18 || بازدیدها:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان در خصوص برجام بیانیه ای صادر کرد.
در بیانیه سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان در خصوص برجام آمده است: مجلس با توجه به نقاط ضعف توافق برجام، با انجام اقدامات سريع و راهبردي راه هرگونه تهديد و تهاجم دشمن به كشور را ببندد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

 «الحَذَرَ كُلَّ الحَذَرِ مِن مُقارَبَةِ عَدُوِّكَ في طَلَبِ الصُّلحِ ؛ فَإِنَّ العَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ ، فَخُذ بِالحَزمِ».

«بعد از صلح با دشمنت ، از او سخت برحذر باش ؛ زيرا گاه دشمن ، خود را به تو نزديك مى كند ، تا غافلگيرت سازد ؛ پس دورانديش و محتاط باش و خوش بينى به دشمن را متهم كن.»ا

امام صادق(ع) میزان الحکمة،ج۶،ص۵۷۴

چند روزي است كه مجلس شوراي اسلامي موضوع برجام را در دستور كار خود قرار داده است، اين درحالي است كه دولت آمريكا بدون توجه به طي مراحل قانوني برجام در مجلس شوراي اسلامي ، با داشتن ديدارهايي وارد فاز اجرايي آن شده است و اين نشان از بي توجهي دولت امريكا به رعايت نكردن اصول ديپلماسي كشورها است كه متأسفانه چراغ سبز دولت ما هم به اين ديدارها و مذاكرات در نيويورك، زمينه را براي طي مراحل غيرقانوني برجام فراهم كرده است.

در اين ميان نبايد فراموش كنيم كه به فرموده مقام معظم رهبري (مدظله العالي)؛ «برای تصویب این متن، یک مسیر قانونیِ پیش‌بینی‌شده‌ای وجود دارد که باید این مسیر را طی کند و خواهد کرد؛ ان‌شاءالله. انتظار ما این است که دست‌اندرکاران، با دقّت مصالح را - مصالح کشور را، مصالح ملّی را- در نظر بگیرند و آنچه را تحویل ملّت خواهند داد، بتوانند با گردن افراشته، در مقابل خدای متعال هم ارائه بدهند.» همچنين ايشان در ادامه مي فرمايند: «به نظر ما مصلحت نیست که ما مجلس را از این قضیّه برکنار بداریم».

ما اعضای سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان از دولت مي خواهيم به طي شدن مراحل قانوني برجام توجه نموده به صورت زودهنگام وارد فاز اجرايي برجام نشود. همچنين از مجلس مي خواهيم با سعه صدر  و با سرلوحه قرار دادن بيانات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) استقلال، شرف و عزت ملت ايران اسلامي را حفظ نمايند و به ارائه چند توصيه و نصيحت كلي اكتفا نكنند. همچنين مجلس با توجه به نقاط ضعف توافق برجام، با انجام اقدامات سريع و راهبردي راه هرگونه تهديد و تهاجم دشمن به كشور را ببندد.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:
به همت جانبازان موزه صلح تهران و هنرمندان، کمپین میلیونی جمع‌آوری امضاء در سایت موزه صلح تهران برای محکومیت فاجعه منا و درخواست پیگیری از سازمان ملل برای کمک به افشاء حقایق این واقعه، در دسترس عموم قرار گرفت.


قرار است با جمع آوری بیش از یک میلیون امضاء، این متن به عنوان یک سند رسمی، به نماینده سازمان ملل در ایران تقدیم گردد.

ادرس سایت موزه صلح تهران (tpm.ir) و متن و اسامی اولیه  تعدادی از امضاءکنندگان به شرح زیر است.

جناب آقای بان کی مون

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

با سلام و عرض ادب

ما هنرمندان، ایثارگران، اصحاب رسانه، فرهنگیان، دانشگاهیان، ورزشکاران و سایر اقشار جامعه ایران، بدین‌وسیله همدردی و پشتیبانی خود را از همه بازماندگان اندوهگین فاجعه سرزمین منا در مناسک آیینی حج امسال اعلام کرده و از شما درخواست داریم تا با دخالت مستقیم و مسئولانه خود تمامی ابعاد این واقعه خونین را شفاف‌سازی نمایید.

بی‌گمان پی گیری مجدانه این موضوع، بهترین نوع حرمت گذاری به جان و امنیت انسان‌های بی‌گناه، با توجه به شعار امسال روز جهانی صلح "هم‌یاری برای صلح و کرامت انسانی برای همه" از سوی سازمان ملل متحد خواهد بود.

با امید جلوگیری از تکرار چنین فجایعی در آینده برای همه بشریت

برای حمایت از این بیانیه اینجا را کلیک کنید.

هنرمندان

عزت اله انتظامی، علی نصیریان، مجید مجیدی،منوچهر محمدی ، رخشان بنی اعتماد،  پرویز پرستویی، کمال تبریزی، امین تارخ،عبدالحسن برزیده ، حسین حقیقی ، همایون اسعدیان ،  رضا میرکریمی، ابراهیم مختاری، محمدرضا مویینی، بهمن اردلان، آتیلا پسیانی، علیرضا رضاداد، سید مهدی خادم، کامران ملکی، شادمهر راستین، مریلا زارعی، عبداله اسفندیاری، فرهاد توحیدی ، محمد حسین حقیقی، رضا انصاریان، محمد عباسی فرد، علیرضا کریمی صارمی، بهروز مفید، احد صادقی، حسن کلامی، جواد نوروزبیگی، جعفر صانعی مقدم، امیر سماواتی، اکبر نبوی، ایرج تقی پور، حجازی مهر، فرشته طائرپور، مسعود کرامتی، نوید محمودی، مهدی همایونفر، علی حضرتی، عباس احمدی مطلق، منوچهر شاهسواری، ناصر عنصری، حبیب احمد زاده

جانبازان، کارکنان و داوطلبان موزه صلح تهران

حسن حسنی‌سعدی، علی‌رضا یزدانپناه، محمد رضایی، اسدالله محمدی، علی اکبر فضلی، حمید صالحی، محمدرضا سروش، محمدرضا تقی‌پور، محمدحسین شگرف، بهروز عباسی، کاظم مقدس، حسن حسن‌تبار، علی‌اکبر علاف‌زاده، احمد سلیمی، غلام هاشمی، مراد درویشی، رمضانعلی علی‌عسگری، صبا بابایی (کونیکو یامامورا)، هدایت الله روستاپور، محمدباقر نیکخواه، علیرضا حجتی، فضل الله موسوی، احمد فضلی، میترا سلطان‌محمد، سپیده کیکاوسی، مریم مصباحی مقدم، فاطمه بابها

این نامه هم اکنون در حال گردش در میان گروه‌های مختلف اهالی رسانه، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و ادب برای جمع‌آوری امضا است.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:
خواهر شهید عباس فخارنیا با بیان اینکه برادر شهیدم به خواب رئیس کاروان می‌آید و می‌گوید: « من آقام قلبش ناراحته فردا ازدحام جمعیت خیلی زیاده، ایشون را تنها نگذارید و مواظبش باشید.» گفت: این تنها باری نیست که شهید اینگونه نسبت به خانواده توجه داشته است.


تاریخ انتشار: 1394/07/05 || بازدیدها:
کشوری که تمام امکانات و ظرفیت خود را صرف تجهیز نیروها و حمله به مردم مسلمان و مظلوم یمن می نماید چگونه می تواند از پس مدیریت و برگزاری دقیق و برنامه ریزی شده یکی از بزرگترین مراسمات عبادی مسلمانان یعنی حج جهان برآید؟!


بعد از گسترش خبر حادثه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سیل شبهات و زیر سوال بردن مربوط به اصل واقعه حج نیز گسترش پیدا کرد که البته پاسخ‌های مناسب نیز در مقابل این مواضع دیده شد.

به عنوان نمونه یکی از موارد چنین است: خانم دکتر نازنین طاهری که پدر و برادرش را در مراسم دیروز منا از دست داده و دوستانش به جای تسلیت و همدردی؛ او و خانواده اش را به باد انتقاد و سرزنش گرفته اند که ما آریایی هستیم و دین ما ... و این سفر حج آنها ... و خلاصه این خانم جوان چنین پاسخ داده :

معروف است که میگویند؛ ظلم بالسویه نوعی عدل است.

ممنون که دائم میگویید پول حج را خرج فقرا میکردید و مردم کشورمان محتاج تر از اعراب هستند

من که پدر و برادرم را از دست دادم و به اعتقاد آنها هم احترام میگذارم و از شما سوال میکنم ؛

آیا میدانید در ایران سالانه چقدر خرج لوازم آرایشی میکنیم؟

آیا میدانید درايران سالانه چقدر خرج سیگار و قلیان ومواد مخدر میشود ؟

آیا میدانید در ایران چقدر خرج برگزاری مراسم عروسی آنچنانی میشود ؟

آیا میدانید در ایران چقدر خرج مشروبات الکلی میشود ؟

آیا میدانید در مراسمی مانند چهارشنبه سوری چقدر هزینه لوازم آتش بازی و ترقه میشود که عمدتا" به جیب چینی ها میرود؟

آیا هنگام نوروز و سفرهای نوروزی و تعطیلات گوناگون چقدر هزینه اضافه و غیر ضرور میشود و ...

از این قبیل هزینه ها بسیار زیاد است وقتی کسی اعتراض میکند برایش جک میسازیم و وقتی بزرگان و دلسوزان تذکر میدهند و صدایشان در میاید که در این هزینه ها اصلا یاد فقرا و یتیمان کشورمان نیستیم همه جبهه گرفته که با شادی مردم هم مشکل دارند !!!

من به سیاست و حکومت کاری ندارم ولی تا وقتی صحبت از سفر حج و زیارت عتبات و مسافرت های مذهبی به میان می آید همه یاد فقرا می افتند و هزاران شعر و مطلب می سرایند که این ظلم است به فقیران و یتیمان کشور !!!

اگر راست میگوئیم فقط یک سال بخشی از هزینه ها خصوصا" همين سفرهاي تركيه و تايلند و دبی و مالزی و تورهای اروپا و آفریقایی و ... را خرج فقرا کنیم و بعد به آنهایی که عازم سفرهای مذهبی مثل حج و عتبات هستند سفارش و توصیه و نصیحت کنیم که مثل ما از رفتن به سفر خوداری کنند!!!

واقعا" آنچه ما میکنیم درست است و آنچه دیگران انجام میدهند اشتباه ؟؟؟

امیدوارم هرگز در شرایط بنده نباشید که امروز متوجه شدم هیچ منطقی در بین ما ایرانیان به اصطلاح متمدن و وطن پرست وجود ندارد.

و در پایان شاید طرح این نکته خالی از لطف نباشد که:

هزینه حج ۲۳۹ میلیون دلار است. هزینه واردات لوازم آرایش به ایران در یکسال برابر ۱/۵ میلیارد دلار است. یعنی ۶ برابر هزینه حج.

پس اگر دلمان برای فقرا و یتیمان  می سوزد،  بهتر است با صرفه جویی در لوازم آرایش ۶ برابر حج صرفه جویی مالی داشته باشیم.


تاریخ انتشار: 1394/07/05 || بازدیدها:

ق
ناعت، پرهیز از مسیر لهوی در زندگی، و باور به وجود مرزبندی میان حق و باطل ‏سه رکن اساسی سبک زندگی اسلامی‏ است
تاریخ انتشار: 1394/07/03 || بازدیدها:


انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور انقلاب امام زمان(عج)
با سلام به وبلاگ انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) خوش آمدید.مطالب آورده شده در این وبلاگ در بخش پرسش و پاسخ از منبع سخنرانیهای حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای مسعود عالی پیرامون وظایف منتظران در زمان غیبت، علائم ظهور و وظیفه منتظران ، بررسي ويژگي‌هاي خاص امام عصر(عج) و بحث عدالت،نقش امام عصر در تقدير انسانها و... که فایلهای صوتی ومتنی آن در سایت برنامه تلویزیونی سمت خدا به آدرسhttp://samtekhoda.tv3.ir موجود است می باشد . سعی شده از این سخنرانیها در قالب پرسش و پاسخ ،مطالب مورد نیاز همگانی و مسائل مورد سوال به خصوص برای جوانان و نوجوانان مطرح شود .

باشد که مورد توجه و استفاده همه مومنین و منتظران و وجود مبارک حضرتش قرار گیرد و گامی هر چند کوچک در راستای ظهور امام زمان (عج) داشته باشد. کپی برداری و استفاده و انتشار مطالب این وبلاگ کاملا آزاد بوده و اکیدا به خصوص برای سرگروههای حلقه های صالحین و نشست منتظران موعود توصیه می گردد.

از آیت الله بهجت (ره) سؤال شد: « بهترین شیوه ی ارتباط با امام زمان (عج) در این عصر چیه؟ » ایشان فرمودند: «به دستور امام زمان (عج) عمل کردن... اطاعت او کردن... کأنه می بینه... [سپس بعد از اندک تأملی فرمودند:] *کأنه نداره یقینا میبینه...* »

خدایا ببخش... « یقینا میبینه » پس یعنی همه ی آن روز ها که گناه می کردیم رو دیدن و چقدر با دیدن گناه کردن ما ناراحت شدند...

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد و اَلِ مُحَمَّد و عَجِّل فَرَجَهُمْ

آمار سایت

» بازدید امروز : 30
» بازدید دیروز : 1
» بازدید هفتگی : 30
» بازدید ماهیانه : 36
» بازدید سالانه : 14612
» کل بازدیدها : 90638

پروفایل مدیر وبلاگ
نام : زهرا باباخانیا
تحصیلات : کارشناسی نرم افزار
استان : قزوین
شهر : قزوین
email : babakhaniaz@shmail.ir
پانل کاربران
فراموشی کلمه عبور
عضویت
نظرسنجی
اگه همین جمعه قرار باشه آقا بیان، تو به عنوان یه شیعه آماده ای؟
کاملا آماده ام.
نمی دونم! واقعا هیچ........
دارم خودم رو آماده می کنم.
ذکر روزهای هفته