بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَهٍ کَریمَهٍ تُعِزُّ بِهَا الاْسْلامَ وَاَهْلَهُ وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ وَتَجْعَلُنا فیها مِنَالدُّعاهِ اِلى طاعَتِکَ وَالْقادَهِ اِلى سَبیلِکَ وَتَرْزُقُنا بِها کَرامَهَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ اَللّهُمَّ ماعَرَّفْتَنا مِنَ الْحَقِّ فَحَمِّلْناهُ وَما قَصُرْنا عَنْهُ فَبَلِّغْناهُ اَللّهُمَّ الْمُمْ بِهِ شَعَثَنا وَاشْعَبْ بِهِ صَدْعَنا وَارْتُقْ بِهِ فَتْقَنا وَکَثِّرْ بِهِ قِلَّتَنا وَاَعْزِزْ بِهِ ذِلَّتَنا وَاَغْنِ بِهِ عآئِلَنا وَاقْضِ بِهِ عَنْ مَغْرَمِنا وَاجْبُرْبِهِ فَقْرَنا وَسُدَّ بِهِ خَلَّتَنا وَیَسِّرْ بِهِ عُسْرَنا وَبَیِّضْ بِهِ وُجُوهَنا وَفُکَّ بِهِ اَسْرَنا وَاَنْجِحْ بِهِ طَلِبَتَنا وَاَنْجِزْ بِهِ مَواعیدَنا وَاسْتَجِبْ بِهِ دَعْوَتَنا وَاَعْطِنا بِهِ سُؤْلَناوَ بَلِّغْنا بِهِ مِنَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ آمالَنا وَاَعْطِنا بِهِ فُوْقَ رَغْبَتِنا یا خَیْرَالْمَسْئُولینَ وَاَوْسَعَ الْمُعْطینَ اِشْفِ بِهِ صُدُورَنا وَاَذْهِبْ بِهِ غَیْظَ قُلُوبِنا وَاهْدِنا بِهِ لِمَا اخْتُلِفَ فیهِ مِنَ الْحَقِّ بِاِذْنِکَ اِنَّکَ تَهْدى مَنْ تَشآءُ اِلى صِراطٍ مُسْتَقیمٍ وَانْصُرْنا بِهِ عَلى عَدُوِّکَ وَعَدُوِّنآ اِلهَ الْحَقِّ آمینَ اَللّهُمَّ اِنّا نَشْکوُ اِلَیْکَ فَقْدَ نَبِیِّنا صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَالِهِ وَغَیْبَهَ وَلِیِّنا وَکَثْرَهَ عَدُوِّنا وَقِلَّهَ عَدَدِنا وَشِدّهَ الْفِتَنِ بِنا وَتَظاهُرَ الزَّمانِ عَلَیْنا فَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَالِهِ وَاَعِنّا عَلى ذلِکَ بِفَتْحٍ مِنْکَ تُعَجِّلُهُ وَبِضُرٍّ تَکْشِفُهُ وَنَصْرٍ تُعِزُّهُ وَسُلْطانِ حَقٍّ تُظْهِرُهُ وَرَحْمَهٍ مِنْکَ تَجَلِّلُناها وَعافِیَهٍ مِنْکَ تُلْبِسُناها بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ
کلیپ انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور انقلاب امام زمان(عج)
کلیپ های منتخب
خبرها
جستجودر وبلاگ امام و انقلاب
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی

لحظه شمار غیبت
حدیث موضوعی
جوان گچ کار قمی ، جمع آوری ماهواره

گچکار جوان قمی آنگاه که دریافت ماهواره با بنیان خانواده و جامعه چه می کند، خودجوش دست به کار شد و بی هیچ ادعایی، عامل جمع آوری ۱۷۷ دستگاه ماهواره در یکی از مناطق محروم شهر قم شد....

تاریخ انتشار: 1395/02/05 || بازدیدها:
طرح استغاثه به امام زمان(عج)

طرح استغاثه به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) که نمونه آن در تاریخ غیبت امام زمان(ارواحنا لتراب مقدمه فداه) نبوده است.

توضیح طرح استغاثه به امام زمان(عج) : http://www.esteghase.ir/

دانلود فایل

نماز استغاثه به امام زمان(عج) در آخرین جمعه سال 

با توجه به گرفتاری‌ها و فتنه‌های فراوان جهان اسلام، به خصوص گرفتاری‌هایی که جامعه شیعیان متحمل آن شده‌اند، جمعی از مردم عزیز با محوریت علمای ربانی، انقلابی و ولایی با همکاری کمیته های مردمی در نظر دارند به صورت جمعی و همگانی اقدام به دعا و نماز استغاثه به امام زمان(ارواحنافداه) به نیت تعجیل در امر فرج مولای منتظرمان نمایند. و این طرح با نام «استغاثه رمز نزدیکی ظهور» انجام می‌گیرد.
این نماز را شیخ عباس قمی(ره) در مفاتیح‌الجنان به نقل از «کلم الطیب» آورده‌ است.

این نماز باید فرادا خواند شود .با توجه به مشورت‌های انجام شده، این طرح با نظر حضرت آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در جمعه آخر سال (۲۸ اسفند) اجرا می‌گردد. محل تجمع منتظران ظهور،‌ آستان مقدس امامزاده ها در ساعت ۶:۳۰ صبح همراه با قرائت دعای پرفیض ندبه خواهد بود.

سخنرانی، زیارت آل‌یاسین، مناجات و زمزمه همگانی دعای فرج از برنامه‌های دیگر این طرح می‌باشد. در خصوص این برنامه از مراجع عظام تقلید (آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، صافی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی و مکارم شیرازی) استفتاء شده است. 
محمدعلی کریمی،مسئول ستاد مردمی استغاثه در پاسخ به این سؤال که آیا مشابه این برنامه در کشور وجود دارد گفت: این برنامه توسط معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران، بنیاد مهدی موعود قم، بنیاد مهدی موعود مشهد، قرارگاه خاتم‌الاصیاء فرهنگستان علوم قم، مؤسسه مصاف تهران (استاد رائفی‌پور)، مؤسسه فرهنگی هنری منتظران منجی تهران (دکتر شجاعی) دانشگاه‌های مشهد و…. در حال پیگیری و برنامه‌ریزی است. 
مسئول اجتماعات مهدوی در باب اهمیت و ضرورت این کار اظهار داشت: نياز به همدلي اجتماعی براي تعجيل در ظهور امام زمان(عج) و وجود خلاء حركت‌هاي اجتماعي صحيح مهدوي و جولان منحرفين در مسئله مهدويت (‌جريان شيعه انگليسي و…)‌ از جمله موارد ضرورت انجام این طرح است. وی افزود:‌ این برنامه اهداف زیادی دارد که عبارتند از: ۱- ايجاد جريان توجه به مسئله تعجيل فرج حضرت صاحب الزمان(عج) با آمادگي عمومي براي آن. ۲- تقويت و ايجاد حركت‌هاي مردمي جديد با هسته‌هاي مركزي سالم در بسترهاي مختلف اجتماعي براي پر نمودن خلاء موجود. ۳- بسترسازي براي ورود دقيق و سازماندهي شده به سمت ايجاد بدنه اجتماعي مهدوي همراه با معارف و شور مناسب. اجتماع ايماني مردم.
وی این نکته را نیز خاطرنشان کرد که‌ براي اينكه انقلابي بودن اين حركت نشان داده شود نياز نيست اعلام عمومي شود، بلكه استفاده از عناصر شاخص انقلابي در اين برنامه جريان انقلابي بودن آن را نشان خواهد داد. این فقط یک دعای همگانی نیست، بلکه آرزومندیم مقدمه‌ای باشد بر اجتماع قلوب سراسری در وفای به عهد با امام زمان(عج).

به اطلاع میرساند تجمع مردمی استغاثه تاکنون در شهر های مشهد،قم،تهران،یزد،کرمان،ارزوئیه کرمان،کهگیلویه – شهرستان سوق،هرمزگان- خمینی شهر،یادمان شهدای طلائیه،یادمان شهدای اروند،بروجن،تبریزو کشورهای عراق (نجف،کربلا)،لبنان(بیروت)سوریه(دمشق)آمریکا(ایالت تئودا)برگزار میگردد

شما منتظر گرامی هم میتوانید با مراجعه به نزدیکترین شهر در این حرکت مردمی شرکت نمایید ویا همزمان باسایر منتظران در آخرین جمعه سال نماز استغاثه را شخصا اقامه فرمایید.

همچنین از شما تقاضا داریم سایر منتظران حضرت حجت عجل الله فرجه را با این طرح مردمی همدل و همراه فرمایید.

التماس دعای فرج


تاریخ انتشار: 1394/12/24 || بازدیدها:
شهید مدافع حرم،

پیام زینب گونه خواهر شهید ثامنی راد
ما چشم انتظاری را به جان میخریم .گمنامی عزیزمان را به جان میخریم .دلشوره و دودو زدن چشم مادر مریضمان را به جان میخریم اما:


تاریخ انتشار: 1394/12/21 || بازدیدها:

 

گاف های دیپلماتیک حسن روحانی در اروپاگردی پسابرجامی

این سئوال پیش می ‌آید که این حاشیه ها سفر رئیس جمهور کشورمان به پاریس و رم که به نوعی گاف دیپلماتیک به شمار می آیند آیا با هماهنگی تیم اطلاع رسانی دولت بوده یا این اتفاقات کاملا اتفاقی رخ داده است!؟...


تاریخ انتشار: 1394/11/11 || بازدیدها:
نقطۀ آغاز خرابی یک آدم مؤمن کجاست؟

حجت الاسلام پناهيان گفت: آغاز يک انحراف و بدبختي براي يک ملت اين است که وعده هاي الهي را واقعي نبيند، آغاز بدبختي يک انسان اين است که واقع‌بين شود اما فقط واقعيت‌هاي سطحي را ببيند...


تاریخ انتشار: 1394/11/03 || بازدیدها:

یک تمرین مهم برای منتظران واقعی امام زمان(عج)

امر هدایت مردم، از روی محبت به آنهاست، و روح این‌همه اهمیت دادن به رعایتِ حق‌الناس، عشق ورزیدنِ به انسان‌هاست. هرکه خود را در آستانۀ فرج می‌بیند، باید این ویژگیِ مهم و کلیدی را در خود به‌وجود آورد. یکی از آخرین وظایف منتظران همین است. اساساً کسانی که نسبت به مردم مهربان و دلسوز نیستند، به ‌درد حضرت نمی‌خورند. کسی که دچار خودخواهی‌است و برای دوست داشتنِ دیگران تمرین نکرده‌است چه ارتباطی با ظهور و یاری حضرت خواهد داشت؟


تاریخ انتشار: 1394/10/26 || بازدیدها:
حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اعدام شهادت شیخ باقر النمر به دست دوبت سعودی، این اقدام را محکوم کرد. وی همجنین  با اشاره به تعرض به سفارت عربستان گفت: اگر کسی نتواند خشم انقلابی خود را کنترل کند به انقلابی گری ضربه زده است، در فرهنگ اسلامی سفیر دشمن محترم شمرده می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخشی از سخنان خود نیز در واکنش به پیام رئیس‌جمهور برای شهادت شیخ نمر تاکید کرد: چرا باید به دست برخی بهانه دهیم تا در پیامشان بیش از آل سعود، خودی‌ها را محکوم کنند.


با کانال بانوی امروز در تلگرام همراه ما باشید

تاریخ انتشار: 1394/10/15 || بازدیدها:
در انتخابات پیش رو باید به چهره‌های داوطلب خوب نگریست؛ نکند در پس برخی از چهره‌ها، پرونده زندان سیاسی و آشوب طلبی باشد باید دید چه کسانی برای اسلام کار می‌کنند و چه کسانی به نام اسلام کار خود را پیش می‌برند! چه کسانی سهم و دِین خود را به انقلاب ادا کرده و با انگیزه خدمت وارد می‌شوند و چه کسانی به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب هستند. 

 

 

 

 

 

 


تاریخ انتشار: 1394/10/12 || بازدیدها:
چرا برخی از مخالفین و حتی معاندین نظام اسلامی، احساس تکلیف کرده و برای انتخابات ثبت نام کرده اند !؟ با اینکه اصلاحات یک جریان قانونی در کشور است اما چرا خیانت کاران به نظام اینگونه خود را به این جریان متصل کرده و از آب گل آلود آن برای خود ماهی می گیرند !؟


تاریخ انتشار: 1394/10/10 || بازدیدها:

 

 

 


تاریخ انتشار: 1394/10/10 || بازدیدها:
یوسف گم گشته باز آید به کنعان غم مخور

دوستان همیشه همراه 

برای پیروزی مردم عزیز یمن و سوریه هر روز رو به یمن و یا سوریه بایستید و ۴ قل(سوره های اخلاص، ناس، فلق، کافرون) و آیت الکرسی(سوره بقره-آیه ۲۵۵) را بخوانید

اگر بدانیم فقط با خواندن ۴ سوره و چند آیه از سوره بقره جلوی کشتار بسیاری افراد بیگناه را میگیریم

جلوی یتیم شدن بچه های زیاد و بی فرزند شدن مادران و پدران و بی همسر شدن زنان و مردان

آیا اینکار را انجام نمیدهیم ؟؟!!؟

مسلم است که انجام میدهیم و حتما حتما قطع به یقین انجام میدهیم .

ما اگر شخصی در افریقا اشک از چشمانش جاری شود با او همدردی میکنیم حال اگر شخصی کشته شود اینکار را نمیکنیم ؟!؟!؟ آن هم اگر آن اشخاص مسلمان باشند چه شیعه و چه سنی .


تاریخ انتشار: 1394/09/27 || بازدیدها:
نماز(برنامه صبحگاه)
از آداب‌ و وظایف‌ مؤمنان‌ منتظر در عصر غیبت‌، هدیه‌ كردن‌ ثواب‌ نماز یا قرائت‌ قرآن‌ به‌ امام‌ زمان‌ علیه‌ السلام‌، است‌. همانطور كه‌ هر یك‌ از ما برای‌ نشان‌ دادن‌ علاقه‌ و محبت‌ خود به‌ دیگران‌، كلمات‌ محبت‌آمیز بر زبان‌ می‌آوریم‌، به‌ دیدارشان‌ می‌رویم‌ یا به‌ آنان‌ هدیه‌ می‌دهیم‌ تا از دوستی‌ و محبت‌ متقابل‌ آنها برخوردار شویم‌، با بر زبان‌ آوردن‌ آیات‌ زیبای‌ قرآن‌ یا عبارات‌ و آیات‌ نماز، عشق‌ و علاقه‌ قلبی‌ خویش‌ را به‌ مولایمان‌ حضرت‌ صاحب‌ الزمان‌ (عج‌) هدیه‌ می‌كنیم‌ تا از محبت‌ و دوستی‌ آن‌ امام‌ بزرگوار بیشتر بهره‌مند گردیم‌.

از معصومین‌، علیهم‌ السلام‌، روایت‌ است‌ كه‌ فرموده‌اند:

هر كس‌ ثواب‌ نماز خود (چه‌ واجب‌ و چه‌ مستجب‌) را برای‌ رسول‌ خدا و امیر المؤمنین‌ و امامان‌ بعد از آن‌ حضرت‌، علیهم‌ السلام‌، قرار دهد خداوند ثواب‌ نمازش‌ را آنقدر افزایش‌ می‌دهد كه‌ از شمارش‌ آن‌ نفس‌ قطع‌ می‌گردد و پیش‌ از آنكه‌ روحش‌ از بدنش‌ برآید به‌ او گفته‌ می‌شود: هدیه‌ تو به‌ ما رسید پس‌ امروز، روز پاداش‌ و تلافی‌ كردن‌ (نیكیهای‌) توست‌. دلت‌ خوش‌ و چشمت‌ روشن‌ باد به‌ آنچه‌ خداوند برایت‌ مهیّا فرموده‌ و گوارایت‌ باد آنچه‌ كه‌ به‌ آن‌ رسیده‌ای‌.


تاریخ انتشار: 1394/08/04 || بازدیدها:
بسم الله الغفّار
اگر شما 80 سال در این دنیا زندگی کنید ، این بدان معنا هست که شما حدودِ 42 ملیون و 76 هزار و 800 دقیقه در این دنیا زندگی خواهید کرد.

( 80 سال × 365 روز × 24 ساعت × 60 دقیقه )

خواهش میکنم فقط چند دقیقه از این دهها ملیون دقیقه رو به خواندنِ با دقتِ این مطلب اختصاص بدین . مطمئن باشید که هرگز ضرر نخواهید کرد .
هر یک از ما فقط یکی از میلیاردها بشری هستیم که توسط یگانه خالقِ دانای قدرتمندِ عادلِ مطلقِ آسمانها و زمینْ به حقْ خلق شدند و به زمین فرستاده شدند تا در آزمونِ حقِ الهی شرکت کنند .

باید تمامِ تلاشمون رو به کار ببریم تا با بهترین معدلِ ممکن در امتحانِ دنیا قبول بشیم إن شاء الله و با روی سفید و دلِ آرام و مطمئن و نامهء اعمالِ پر از خیر و برکت و اعمال نیک و خدا پسندانه به آسمان و به سوی پروردگار خود باز گردیم .

دلائل و مدارکِ دینی و عقلی و منطقی و علمیِ آزمايش بودنِ زندگيِ دنیا ، روز بروز داره بیشتر میشه و جدی نگرفتن این مسئله ، منتهای حماقت و نادانی هست .
توبهء واقعي تابعِ یک سری قوانین و مقررات هست
همهء ما بی شک مرتکبِ گناه شده ایم در زندگیمون . از گناهان کوچکی مثل فوت کردن به مورچۀ کوچولوی بی آزار گرفته تا خدای نکرده زنا و سرقت و رشوه خواری و قتل و کشتار انسانهای مؤمن و بی گناه .
بنابراین همهء ما بدون استثتاء احتياج داریم که برای حذفِ اعمالِ بد از پرونده اعمالمون ، بلد بشیم و یاد بگیریم که توبهء واقعي و مخلصانه و موردِ قبولِ خداوندِ متعال چگونه هست .

پس هرگز گمان نکنید که احتياج ندارید .

اگر اینطور فکر میکنید ، متاسفانه وضع عقاید و افکار شما خیلی خراب هست و باید زنگِ خطر رو با تمامِ قدرت برای خودتون به صدا در بیارین .
مراحلِ توبهء واقعي ( التوبة النَصوحَة ) :
تاریخ انتشار: 1394/07/19 || بازدیدها:
سخنی در باب فاجعه منا
روزهایی که احساسات مردم مسلمان سرزمین عزیزمان ایران جریحه‌دار شده و تعداد کتیری از ایرانیان، همسایه و همشهری و هم وطن ما داغدارند، داغی که صبر بر آن مدد الهی می‌خواهد و در این اوضاع به جاست به پاس روح بلند زائران عزیز و به احترام خاطر محزون خانواده های داغدیده، از گفتن و شنیدن و دست به دست کردن  دست نوشته‌ها و مطالب هجو و هزل جدا پرهیز کنیم.

«.... وَمَن یَخْرُجْ مِن بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ وَکَانَ اللّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا»
اگر نبود این وعده خداوند که «.... هر کس به قصد مهاجرت در راه خدا و پیامبر او، از خانه‏ اش به درآید، سپس مرگش فرا رسد، پاداش او قطعاً بر خداست و خدا آمرزنده مهربان است.» بی تردید تجمل مصیبت جان باختن جمع کتیری از مسلمانان جهان به ویژه عروج مظلومانه و غریبانه صدها تن ازهموطنان مؤمن مان در سرزمین منا بسی ناگوارتر و طاقت‌فرساتر از آن بود که امروز بر قلب‌های ما سنگینی می‌کند.

این روزها جهان اسلام و قلب جهان اسلام؛ ایران عزیزمان داغدار زائرانی است که حجی ناتمام داشتند. مردان و زنانی که سال‌ها در آرزوی زیارت خانه خدا لحظه شماری کرده بودند. پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که لحظه لحظه این سفر نورانی را در سینه‌شان ثبت ضبط نمودند به امید آنکه این سفر الهی را با خاطراتشان برای فرزندانشان زنده کنند و حالا خود خاطره ای شده‌اند برای فرزندان این سرزمین.

روایت‌های متعدد و متفاوتی از این حادثه دیده و شنیده‌ایم؛ از پیرمردی که فرزند شهیدش او را از رفتن به دره منا بازداشت، از خبرنگاری که زیر فشار جمعیت ناتوان شد و لحظاتی بعد جان دوباره یافت، از زنانی که با همسران خود به حج رفتند و اکنون با قلب شکسته و جا مانده قصد رجعت دارند، از زائرانی که در آرزوی زیارت گنبد زیبای خضرا و قبرستان خاموش بقیع ماندند و ... از جانباز بی قراری که گویا این سال‌ها تنها زنده مانده بود برای زیارت خانه خدا و انگار قبض روح او در منا مقدر شده بود، از کاروان نور، از چهره های جوان و نورانی و قرآنی ایران عزیزمان که حالا تنها به آرشیو صدایشان دل خوش کرده‌اند و تنها کورسوی امیدی دارند برای یافتن تک ستاره های مفقود شده‌شان... آه که چقدر مصیبت عظیم است و جان فرسا و هیچ قلم و کاغذی را توان نوشتن آن نیست...

3820_note.jpgو اما بعد ...
در کنار انبوه این مصیبت اما چند رخداد دیگر این روزها به چشم می‌خورد. اولین بخش آن موجی از مطالب و نوشته‌ها و پیام‌هایی که در فضای مجازی پیچیده شده است؛ بخشی از این سخنان تسلی بخش است و اما با نهایت تأسف بخش عظیمی از آن فضاسازی‌هایی است که پیرامون این تکلیف مقدس الهی منتشر شده و می‌شود. گاهی حرف از هزینه های سرسام آوری است که از قبل این سفر به جیب دولت عربستان می‌رود. گاه سخن از بی حرمتی سعودی‌ها علیه مسلمانان و به خصوص شیعیان و ... گویا چاره حل همه مشکل جهان اسلام در تحریم حج است. غافل از اینکه این امر خود ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریختن است.
در فضایی که هجمه علیه اسلام و طرح اسلام ستیزی مهم‌ترین برنامه دنیای کفر است و در شرایطی که با توجه به موج بیداری اسلامی و غلبه گفتمان انقلابی در جهان اسلام، حضور ایرانیان مسلمان به عنوان سفیران انقلاب اسلامی در موسم حج می‌تواند گسل‌های نارضایتی داخلی و شورش‌های اجتماعی را فعال کند و بزرگ‌ترین زنگ خطر برای جریان کفر باشد، چه قدر جاهلانه است که بر طبل دشمن کوفته شود و سخن از تحریم حج به میان آید؛ و سند محکم اهمیت برپاداشتن حج فرمایش گهربار مولای متقیان علی علیه‌السلام است که فرمودند: «خدا را! درباره خانه پروردگارتان در نظر داشته باشید تا هستید، آن را خالی نگذارید. زیرا اگر حج متروک شود نظر رحمت خدا از شما قطع خواهد شد.»

نکته دیگر مطالب طنز و شوخی‌هایی است که این روزها دست به دست می‌چرخد، روزهایی که احساسات مردم مسلمان سرزمین عزیزمان ایران جریحه‌دار شده و تعداد کتیری از ایرانیان، همسایه و همشهری و هم وطن ما داغدارند، داغی که صبر بر آن مدد الهی می‌خواهد و در این اوضاع به جاست به پاس روح بلند زائران عزیز و به احترام خاطر محزون خانواده های داغدیده، از گفتن و شنیدن و دست به دست کردن این دست نوشته‌ها و مطالب هجو و هزل جدا پرهیز کنیم.

و اما سخن آخر با مسئولین و دستگاه دیپلماسی کشور است. تلاش دولت‌مردان و سیاستمداران و مسئولان ذیربط در این امر بر کسی پوشیده نیست، احضار دوباره و چند باره کاردار عربستان و اعلام اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران اولین و طبیعی‌ترین واکنشی است که می‌تواند صورت گیرد. اما جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس کنفرانس کشورهای غیر متعهد که بعد از سازمان ملل پر عضوترین نهاد بین‌المللی است، می‌تواند و باید از این ظرفیت بزرگ به نفع جهان اسلام بهره گیرد. جمهوری اسلامی ایران می‌تواند و باید از این رهگذر در جهت اتحاد کشورهای مسلمان برای در اختیار گرفتن زمام امور حج به عنوان بزرگ‌ترین فریضه مسلمانی خویش بهره برداری نماید. دولت جمهوری اسلامی ایران می‌تواند و باید با اتخاذ مواضع صریح نسبت به احقاق حق مسلمانان اقدام نماید. بی تردید عربستان و هیئت حاکمه به عنوان کشوری که تحت نفوذ و آلت دست شیطان بزرگ آمریکا و رژیم منفور صهیونیسم است نمی‌تواند محل امنی برای مسلمانان جهان باشد.


تاریخ انتشار: 1394/07/18 || بازدیدها:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان در خصوص برجام بیانیه ای صادر کرد.
در بیانیه سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان در خصوص برجام آمده است: مجلس با توجه به نقاط ضعف توافق برجام، با انجام اقدامات سريع و راهبردي راه هرگونه تهديد و تهاجم دشمن به كشور را ببندد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

 «الحَذَرَ كُلَّ الحَذَرِ مِن مُقارَبَةِ عَدُوِّكَ في طَلَبِ الصُّلحِ ؛ فَإِنَّ العَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ ، فَخُذ بِالحَزمِ».

«بعد از صلح با دشمنت ، از او سخت برحذر باش ؛ زيرا گاه دشمن ، خود را به تو نزديك مى كند ، تا غافلگيرت سازد ؛ پس دورانديش و محتاط باش و خوش بينى به دشمن را متهم كن.»ا

امام صادق(ع) میزان الحکمة،ج۶،ص۵۷۴

چند روزي است كه مجلس شوراي اسلامي موضوع برجام را در دستور كار خود قرار داده است، اين درحالي است كه دولت آمريكا بدون توجه به طي مراحل قانوني برجام در مجلس شوراي اسلامي ، با داشتن ديدارهايي وارد فاز اجرايي آن شده است و اين نشان از بي توجهي دولت امريكا به رعايت نكردن اصول ديپلماسي كشورها است كه متأسفانه چراغ سبز دولت ما هم به اين ديدارها و مذاكرات در نيويورك، زمينه را براي طي مراحل غيرقانوني برجام فراهم كرده است.

در اين ميان نبايد فراموش كنيم كه به فرموده مقام معظم رهبري (مدظله العالي)؛ «برای تصویب این متن، یک مسیر قانونیِ پیش‌بینی‌شده‌ای وجود دارد که باید این مسیر را طی کند و خواهد کرد؛ ان‌شاءالله. انتظار ما این است که دست‌اندرکاران، با دقّت مصالح را - مصالح کشور را، مصالح ملّی را- در نظر بگیرند و آنچه را تحویل ملّت خواهند داد، بتوانند با گردن افراشته، در مقابل خدای متعال هم ارائه بدهند.» همچنين ايشان در ادامه مي فرمايند: «به نظر ما مصلحت نیست که ما مجلس را از این قضیّه برکنار بداریم».

ما اعضای سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان از دولت مي خواهيم به طي شدن مراحل قانوني برجام توجه نموده به صورت زودهنگام وارد فاز اجرايي برجام نشود. همچنين از مجلس مي خواهيم با سعه صدر  و با سرلوحه قرار دادن بيانات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) استقلال، شرف و عزت ملت ايران اسلامي را حفظ نمايند و به ارائه چند توصيه و نصيحت كلي اكتفا نكنند. همچنين مجلس با توجه به نقاط ضعف توافق برجام، با انجام اقدامات سريع و راهبردي راه هرگونه تهديد و تهاجم دشمن به كشور را ببندد.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:
به همت جانبازان موزه صلح تهران و هنرمندان، کمپین میلیونی جمع‌آوری امضاء در سایت موزه صلح تهران برای محکومیت فاجعه منا و درخواست پیگیری از سازمان ملل برای کمک به افشاء حقایق این واقعه، در دسترس عموم قرار گرفت.


قرار است با جمع آوری بیش از یک میلیون امضاء، این متن به عنوان یک سند رسمی، به نماینده سازمان ملل در ایران تقدیم گردد.

ادرس سایت موزه صلح تهران (tpm.ir) و متن و اسامی اولیه  تعدادی از امضاءکنندگان به شرح زیر است.

جناب آقای بان کی مون

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

با سلام و عرض ادب

ما هنرمندان، ایثارگران، اصحاب رسانه، فرهنگیان، دانشگاهیان، ورزشکاران و سایر اقشار جامعه ایران، بدین‌وسیله همدردی و پشتیبانی خود را از همه بازماندگان اندوهگین فاجعه سرزمین منا در مناسک آیینی حج امسال اعلام کرده و از شما درخواست داریم تا با دخالت مستقیم و مسئولانه خود تمامی ابعاد این واقعه خونین را شفاف‌سازی نمایید.

بی‌گمان پی گیری مجدانه این موضوع، بهترین نوع حرمت گذاری به جان و امنیت انسان‌های بی‌گناه، با توجه به شعار امسال روز جهانی صلح "هم‌یاری برای صلح و کرامت انسانی برای همه" از سوی سازمان ملل متحد خواهد بود.

با امید جلوگیری از تکرار چنین فجایعی در آینده برای همه بشریت

برای حمایت از این بیانیه اینجا را کلیک کنید.

هنرمندان

عزت اله انتظامی، علی نصیریان، مجید مجیدی،منوچهر محمدی ، رخشان بنی اعتماد،  پرویز پرستویی، کمال تبریزی، امین تارخ،عبدالحسن برزیده ، حسین حقیقی ، همایون اسعدیان ،  رضا میرکریمی، ابراهیم مختاری، محمدرضا مویینی، بهمن اردلان، آتیلا پسیانی، علیرضا رضاداد، سید مهدی خادم، کامران ملکی، شادمهر راستین، مریلا زارعی، عبداله اسفندیاری، فرهاد توحیدی ، محمد حسین حقیقی، رضا انصاریان، محمد عباسی فرد، علیرضا کریمی صارمی، بهروز مفید، احد صادقی، حسن کلامی، جواد نوروزبیگی، جعفر صانعی مقدم، امیر سماواتی، اکبر نبوی، ایرج تقی پور، حجازی مهر، فرشته طائرپور، مسعود کرامتی، نوید محمودی، مهدی همایونفر، علی حضرتی، عباس احمدی مطلق، منوچهر شاهسواری، ناصر عنصری، حبیب احمد زاده

جانبازان، کارکنان و داوطلبان موزه صلح تهران

حسن حسنی‌سعدی، علی‌رضا یزدانپناه، محمد رضایی، اسدالله محمدی، علی اکبر فضلی، حمید صالحی، محمدرضا سروش، محمدرضا تقی‌پور، محمدحسین شگرف، بهروز عباسی، کاظم مقدس، حسن حسن‌تبار، علی‌اکبر علاف‌زاده، احمد سلیمی، غلام هاشمی، مراد درویشی، رمضانعلی علی‌عسگری، صبا بابایی (کونیکو یامامورا)، هدایت الله روستاپور، محمدباقر نیکخواه، علیرضا حجتی، فضل الله موسوی، احمد فضلی، میترا سلطان‌محمد، سپیده کیکاوسی، مریم مصباحی مقدم، فاطمه بابها

این نامه هم اکنون در حال گردش در میان گروه‌های مختلف اهالی رسانه، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و ادب برای جمع‌آوری امضا است.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:
چگونه یک زندگی بهتر داشته باشیم؟

1374171756_67314785041118086445.jpg

پاسخ حجت الاسلام علیرضا پناهیان به موضوع «تنها مسیر برای زندگی بهتر» و به سوال «چگونه یک زندگی بهتر داشته باشیم؟»

فقط نگران مقدرات شخصی خود نباشیم؛ مقدرات جامعه خیلی مهم است/ اگر برای جامعۀ ما مقدرات سختگیرانه‌ای تعیین شود، همۀ ما اسیر آن سختگیری‌ها خواهیم شد.
تا کلمۀ امر به معروف و نهی از منکر از زبان کسی صادر می‌شود، مردم اول باید بیاد سیاسیون مملکت بیفتند. نهی از منکر اول خطاب به مدیران مملکت است، نه بی‌حجاب‌های خیابان! چون منکرهای بزرگ در این عرصه است.


تاریخ انتشار: 1394/05/03 || بازدیدها:
فرج در زماني رخ خواهد داد كه دو ويژگي مهم در ميان امت اسلامي ايجاد شده باشد: يكي اوج معرفت و اقتدار مؤمنان كه ناشي از آمادگي آنان براي ياري ولي خدا و اقامۀ حق است، و ديگري اوج مظلوميت و اضطرار آنان به فرج، كه ناشي از دشمني‌هاي فراوان نسبت به آنهاست كه ايشان را به دعا و تضرع بي‌سابقه وامي‌دارد و موجب نهايت استغاثۀ آنان براي فرج و پيروزي حق عليه باطل مي‌شود.

فراخواني براي فرياد استغاثه
عليرضا پناهيان
???????? ???? ????? ???????.gif

تاریخ انتشار: 1394/04/20 || بازدیدها:
جواب این است که همه‌ی فقها که این شرایط را داشته باشند در منصب فتوا جانشین معصوم‌اند یعنی خود معصوم یکی از شئون اش یکی از کارهایش این است که فتوا بدهد احکام دین را برای مردم تبیین بکند در زمان غیبت در تبیین احکام دین همه‌ی فقهایی که واجد شرایط هستند جانشین اند.

یعنی همان رساله‌های عملیه محصولش می‌شود این رساله‌های عملیه. تعدد این‌ها هیچ اشکالی ندارد و هم چنین در منصب قضاوت همین طور این منصب که یکی دیگر از مناصب معصومین است که رفع خصومت می‌کنند این‌ها هم اگر مثلا مراجع متعددی باشند که قضاوت بکنند اشکالی ندارد مگر این که بگوییم چون باید یک وحدت رویه‌ی قضایی باشد از این جهت تعدد نباید باشد اما در یکی دیگر از مناصب اهل بیت که منصب اداره‌ی جامعه است یکی از کارهایی که اهل بیت اگر برایشان موقعیت پیش بیاید مدیریت و حکومت است در این‌شان این طور نیست که همه‌ی علما جانشین باشند همه‌ی فقها جانشین باشند این جا فقط یک نفر است حتی در زمان خود معصومین هم در جایی که دو معصوم در یک زمان بودند فقط یکی‌شان مدیریت جامعه را و به تعبیری امامت را به عهده داشت در زمان امیرالمومنین و پیغمبر اکرم که هر دو معصوم بودند پیغمبر بود که امامت و رهبری جامعه را داشت در زمان امام حسن و امام حسین یکی‌شان امام بودند...


تاریخ انتشار: 1393/12/04 || بازدیدها:
از مصادیق وفای به عهد این است که انسان نسبت به نائبان امام زمان آن کسانی که جانشین حضرت در زمان غیبت هستند نسبت به آن‌ها التزام داشته باشد اعتقاد به آن‌ها داشته باشد هم گامی و همراهی و تبعیت داشته باشد فقهای عادل که با عنوان مرجع یا به خصوص به عنوان فقیهی که ولایت دارد ولی فقیه است این‌ها به عنوان نائبان امام هستند کسی نمی‌تواند ادعا بکند که من شیعه هستم اهل ولایت ام امام زمانی هستم اما کاری با مرجعیت و کاری با ولایت فقیه و جانشین امام زمان در زمان غیبت ندارم.

یعنی همان قدری که در قبال امام زمان‌مان مسئولیم در قبال نائبان حضرت هم مسئولیم.در زمان امیرالمومنین اگر مالک اشتر را به عنوان نماینده می‌فرستاد جایی مثلا مصر کسانی که علوی بودند باید از مالک اشتر تبعیت می‌کردند بنابراین این خیلی بد است بعضی ادعای ولایی بودن را بکنند ولی تکلیف‌شان با مسئله‌ی مرجعیت تقلید در مسائل احکام دین‌شان در مسائل اجتماعی‌شان بحث ولایت فقیه روشن نباشد طبیعتا رابطه‌شان با امام‌شان سست می‌شود طبیعتا ضربه به دین‌شان می‌خورد کسانی که اعتقاد نداشته باشند با عالمان دین‌شان خصوصا جانشینان آن‌هایی که صلاحیت جانشینی حضرت ولی عصر را در زمان غیبت دارند طبیعتا زمینه برایشان فراهم می‌شود که در تور شیطان بیفتند.

ولی طبیعتا اینکه ما در چه جهاتی باید تبعیت داشته باشیم؟ در همان محدوده ای که باید تبعیت بکنیم این جا تکلیف باید روشن باشد این جا باید اعتقاد و التزام هم به صورت اعتقادی هم التزام عملی داشته باشیم این یک واقعیتی است امام عسکری علیه السلام در یک روایتی فرمود آن کسانی که با عالمان دین‌شان با کسانی که شرایطی که اهل بیت فرمودند در آن‌ها است تقوا و اهل عمل بودن و اهل عدالت بودن را دارند ارتباط‌شان با این‌ها قطع می‌شود زمینه برای این که در شبکه و تور ابلیس و جنودش بیفتند دارند...
تاریخ انتشار: 1393/12/04 || بازدیدها:

  1  2


انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور انقلاب امام زمان(عج)
با سلام به وبلاگ انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) خوش آمدید.مطالب آورده شده در این وبلاگ در بخش پرسش و پاسخ از منبع سخنرانیهای حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای مسعود عالی پیرامون وظایف منتظران در زمان غیبت، علائم ظهور و وظیفه منتظران ، بررسي ويژگي‌هاي خاص امام عصر(عج) و بحث عدالت،نقش امام عصر در تقدير انسانها و... که فایلهای صوتی ومتنی آن در سایت برنامه تلویزیونی سمت خدا به آدرسhttp://samtekhoda.tv3.ir موجود است می باشد . سعی شده از این سخنرانیها در قالب پرسش و پاسخ ،مطالب مورد نیاز همگانی و مسائل مورد سوال به خصوص برای جوانان و نوجوانان مطرح شود .

باشد که مورد توجه و استفاده همه مومنین و منتظران و وجود مبارک حضرتش قرار گیرد و گامی هر چند کوچک در راستای ظهور امام زمان (عج) داشته باشد. کپی برداری و استفاده و انتشار مطالب این وبلاگ کاملا آزاد بوده و اکیدا به خصوص برای سرگروههای حلقه های صالحین و نشست منتظران موعود توصیه می گردد.

از آیت الله بهجت (ره) سؤال شد: « بهترین شیوه ی ارتباط با امام زمان (عج) در این عصر چیه؟ » ایشان فرمودند: «به دستور امام زمان (عج) عمل کردن... اطاعت او کردن... کأنه می بینه... [سپس بعد از اندک تأملی فرمودند:] *کأنه نداره یقینا میبینه...* »

خدایا ببخش... « یقینا میبینه » پس یعنی همه ی آن روز ها که گناه می کردیم رو دیدن و چقدر با دیدن گناه کردن ما ناراحت شدند...

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد و اَلِ مُحَمَّد و عَجِّل فَرَجَهُمْ

آمار سایت

» بازدید امروز : 49
» بازدید دیروز : 1
» بازدید هفتگی : 49
» بازدید ماهیانه : 55
» بازدید سالانه : 14631
» کل بازدیدها : 90657

پروفایل مدیر وبلاگ
نام : زهرا باباخانیا
تحصیلات : کارشناسی نرم افزار
استان : قزوین
شهر : قزوین
email : babakhaniaz@shmail.ir
پانل کاربران
فراموشی کلمه عبور
عضویت
نظرسنجی
اگه همین جمعه قرار باشه آقا بیان، تو به عنوان یه شیعه آماده ای؟
کاملا آماده ام.
نمی دونم! واقعا هیچ........
دارم خودم رو آماده می کنم.
ذکر روزهای هفته