بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَهٍ کَریمَهٍ تُعِزُّ بِهَا الاْسْلامَ وَاَهْلَهُ وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ وَتَجْعَلُنا فیها مِنَالدُّعاهِ اِلى طاعَتِکَ وَالْقادَهِ اِلى سَبیلِکَ وَتَرْزُقُنا بِها کَرامَهَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ اَللّهُمَّ ماعَرَّفْتَنا مِنَ الْحَقِّ فَحَمِّلْناهُ وَما قَصُرْنا عَنْهُ فَبَلِّغْناهُ اَللّهُمَّ الْمُمْ بِهِ شَعَثَنا وَاشْعَبْ بِهِ صَدْعَنا وَارْتُقْ بِهِ فَتْقَنا وَکَثِّرْ بِهِ قِلَّتَنا وَاَعْزِزْ بِهِ ذِلَّتَنا وَاَغْنِ بِهِ عآئِلَنا وَاقْضِ بِهِ عَنْ مَغْرَمِنا وَاجْبُرْبِهِ فَقْرَنا وَسُدَّ بِهِ خَلَّتَنا وَیَسِّرْ بِهِ عُسْرَنا وَبَیِّضْ بِهِ وُجُوهَنا وَفُکَّ بِهِ اَسْرَنا وَاَنْجِحْ بِهِ طَلِبَتَنا وَاَنْجِزْ بِهِ مَواعیدَنا وَاسْتَجِبْ بِهِ دَعْوَتَنا وَاَعْطِنا بِهِ سُؤْلَناوَ بَلِّغْنا بِهِ مِنَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ آمالَنا وَاَعْطِنا بِهِ فُوْقَ رَغْبَتِنا یا خَیْرَالْمَسْئُولینَ وَاَوْسَعَ الْمُعْطینَ اِشْفِ بِهِ صُدُورَنا وَاَذْهِبْ بِهِ غَیْظَ قُلُوبِنا وَاهْدِنا بِهِ لِمَا اخْتُلِفَ فیهِ مِنَ الْحَقِّ بِاِذْنِکَ اِنَّکَ تَهْدى مَنْ تَشآءُ اِلى صِراطٍ مُسْتَقیمٍ وَانْصُرْنا بِهِ عَلى عَدُوِّکَ وَعَدُوِّنآ اِلهَ الْحَقِّ آمینَ اَللّهُمَّ اِنّا نَشْکوُ اِلَیْکَ فَقْدَ نَبِیِّنا صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَالِهِ وَغَیْبَهَ وَلِیِّنا وَکَثْرَهَ عَدُوِّنا وَقِلَّهَ عَدَدِنا وَشِدّهَ الْفِتَنِ بِنا وَتَظاهُرَ الزَّمانِ عَلَیْنا فَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَالِهِ وَاَعِنّا عَلى ذلِکَ بِفَتْحٍ مِنْکَ تُعَجِّلُهُ وَبِضُرٍّ تَکْشِفُهُ وَنَصْرٍ تُعِزُّهُ وَسُلْطانِ حَقٍّ تُظْهِرُهُ وَرَحْمَهٍ مِنْکَ تَجَلِّلُناها وَعافِیَهٍ مِنْکَ تُلْبِسُناها بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ
کلیپ انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور انقلاب امام زمان(عج)
کلیپ های منتخب
خبرها
جستجودر وبلاگ امام و انقلاب
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی

لحظه شمار غیبت
حدیث موضوعی

واکنش وزیر دفاع آمریکا به تحقیر متجاوزان در آب‌های ایران اشتون کارتر:‌ ایرانی‌ها نباید با ملوانان آمریکایی آنگونه برخورد می‌کردند/ما بودیم چنین نمی‌کردیم/عصبانی شدم

به گزارش فتن، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا امروز برای اولین نوبت پس از بازداشت و رهاسازی سربازانش در آب‌های خلیج‌فارس، از احساساتش در هنگام دیدن تصاویر آمریکایی‌های محاصره شده توسط مرزبانان ایرانی سخن گفت.

کارتر ابتدا به دستور مرزبانان ایرانی به سربازانش برای گذاشتن دست بر پشت سر اشاره کرد و گفت: «دیدن این تصاویر مرا عصبانی کرد.»

وی ادامه داد: «نباید با ملوانان این گونه برخورد می‌شد؛ مطمئناً در شرایط مشابه ما چنین برخوردی نمی‌کردیم.»

تاکنون گزارشی از تجاوز نیروهای ایرانی به آب‌های آمریکا منتشر نشده ولی در یک مورد که اتفاقاً آن هم در جزیره محل بازداشت اخیر یعنی جزیره فارسی روی داد، شهید نادر مهدوی در سال 1366 شمسی پس از حمله یک فروند بالگرد سوپرکبری نیروی دریایی آمریکا به رادار نظامیان ایران در این جزیره، بالگرد آمریکایی را با یک موشک دوش پرتاب ساقط کرد.

شهید نادر مهدوی

نیروی دریایی آمریکا به جزیره حمله می‌کند و 6 روز بعد پیکر مطهر شهید مهدوی و همرزمانش به میانجی عمانی تحویل داده می‌شود.

بر اساس اسناد پزشکی قانونی ایران، این شهید بزرگوار پیش از شهادت، بر روی عرضه ناو هواپیمابر آمریکایی از ناحیه سینه با جسم نوک‌تیز بلند (جسمی مانند میخ فولادین) مورد شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته بوده است.


تاریخ انتشار: 1394/11/11 || بازدیدها:

دلهره سازمان مجاهدین از انصراف حسن خمینی

به دنبال طرح اخباری مبنی بر احتمال کناره گیری سید حسن خمینی از انتخابات خبرگان اعضای مرکزیت سازمان منحله مجاهدین این امر رابه معنی بر هم خوردن طراحی انتخاباتی خود تحلیل کرده اند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصاد، حلقه داخلی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اخیرا از احتمال انصراف سید حسن خمینی از انتخابات خبرگان رهبری به شدت ابراز نگرانی کرده است...


تاریخ انتشار: 1394/11/03 || بازدیدها:
مخالفت نماینده ولی فقیه در قزوین با انتصاب مدیریت جدید برای ‌ارشاد‌/اسکندر‌ی‌نژاد با ‌فتنه‌گران همکاری داشت/مگر قحط‌الرجال است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: انتخاب اسکندری‌نژاد به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان بیانگر این مطلب است که خان‌زدگی همچنان مردم استان قزوین را رنج می‌دهد.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به تغییر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین که در روز شنبه (سوم بهمن‌ماه) در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این خصوص از مسئولان قزوین اعم از بنده و نماینده‌های مردم در مجلس شورای اسلامی نظرخواهی شده و مخالفت خود را اعلام کردیم اما مسئولان، کار خود را ادامه دادند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: همتی در صورت عدم رضایت به انتخاب اسکندرنژاد، باید عکس‌العمل مناسب را در رفتار خود نشان دهد زیرا استاندار قزوین، مسئول اجرایی ارشد استان و تأثیرگذار در این موضوع است که باید منافع مردم را در نظر بگیرد....


تاریخ انتشار: 1394/11/03 || بازدیدها:

مستند «تدبیر بنفش» پیرامون عملکرد هسته ای و وعده های دولت یازدهم از آغاز تا به امروز است.

مستند تدبیر بنفش(قسمت اول)

حل موضوع هسته ای و رونق گرفتن اقتصاد کشور شعاری بود که در عبارت” هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخ اقتصاد” از زبان حسن روحانی در زمان انتخابات سال ۹۲ بسیار شنیده می شد. از انتخاب وی به عنوان رئیس جمهوری دوره یازدهم تا به امروز قریب به سه سال می گذرد و آنچه که در عمل رخ داده است توقف چرخ هسته ای و در پی آن خواباندن چرخ تولید و اقتصاد کشور است. نارضایتی های عمومی برای عدم تحقق این شعار بسیار شده است به طوری که کمتر کسی را می توان پیدا کرد که نسبت به سیاست های دولت یازدهم انتقاد نکند.

موضوع هسته ای و پروسه ای که در طی دوسال و چند ماه انجام شد و سرانجام و عواقب آن موضوع مستندی است که با نام ” تدبیر بنفش” توسط موسسه رسانه ای و فرهنگی منهاج تولید شده است که می توانید آن را به تماشا بنشینید.
دریافت فایل


تاریخ انتشار: 1394/11/03 || بازدیدها:

حجت الاسلام دکتر سید محمد حسینی قزوینی، رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج): ️موعودگرایی در نیم قرن اخیر با یک رویکرد ویژه‌ای در عرصه سیاست جهانی مطرح شده است، حتی برخی مرتاضان هندی نیز پیش‌بینی کرده‌اند که در آینده‌ای نه چندان دور فردی در خاورمیانه از کشور عربستان ظهور خواهد کرد که مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات نظامی روز دنیاست و ابرقدرت‌های شرق و غرب را در هم خواهد کوبید.

همین پیش‌گویی‌ها امروز ابرقدرت‌ها را بر آن داشت تا در خاورمیانه حضور فعال نظامی و سیاسی داشته باشند، انگیزه اصلی حضور آنها در منطقه ترس و وحشتی است که از ظهور مهدویت در خاورمیانه دارد. ترس از ظهور امام زمان(عج) باعث شده که ابرقدرت‌ها در منطقه خاورمیانه حضور جدی داشته باشند.

امروز قضیه‌ای که از مهدویت مطرح است متفاوت از مهدویت چند سال پیش است، امروز مهدویت به عنوان یک فرآیند اجتماعی و سیاسی در عرصه جهانی مطرح است.

ترس ابرقدرت‌ها از ظهور امام زمان (عج)

 


تاریخ انتشار: 1394/10/18 || بازدیدها:
یکی از نتایج «سیاست لبخند» پررویی سعودی‌ها است، حکومتی خودمختار و دیکتاتور که قطع ارتباط با او برای ایران سرافراز قطعا نتایج مبارکی دارد و اخراج کردن سفیر آل سعود کوچک ترین واکنش دولت ما باید باشد.
http://banoyeemrooz.ir/?p=1298

تاریخ انتشار: 1394/10/15 || بازدیدها:
حجه الإسلام و المسلمين شيخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعيان نیجریه

۱۰ سال پیش بعد از اینکه کودک نوزاد حجه الإسلام و المسلمين شيخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعيان نیجریه در میان آتشی که برای سوزاندن خانه اش شعله ور کرده بودند به شهادت رسید جمعیت گروندگان به مذهب تشیع در نیجیریه به طور قابل ملاحظه و تقریبا دو برابر افزایش یافت.

«مهدي رضواني» مستند ساز ايراني اظهارات خود را در مورد چگونگي پيدايش مذهب تشيع در نيجريه، چنين آغاز کرد: شيعيان نيجريه تحت تأثير انقلاب اسلامي ايران و امام خميني (ره) بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به اين مذهب گرويدند و پرچم دار اين هدايت کسي نبود جز شيخ ابراهيم يعقوب زکزاکي، رهبر شيعيان نيجريه.

 شخصيتي آرام، متين، با وقار و مؤمن که اعمال او بيش از اقوالش بر مردم تأثير گذاشته و امروزه پس از گذشت ۳۵ سال از پيروزي انقلاب اسلامي ميليون ها نفر با هدايت و راهنمايي و ارشادات شيخ ابراهيم به مذهب حقه گرويدند.اين مستند ساز ايراني در ادامه گفت: برنامه ها و مناسبت هاي ميليوني شيعيان از جمله برگزاري راهپيمايي روز قدس، برگزاري راهپيمايي وحدت بين اقوام اسلامي در هفته وحدت و برگزاري با شکوه مناسبت هاي مربوط عزاداري حضرت سيد الشهداء عليه السلام که با شور و شعف وصف ناشدني اجرا مي شود...

تاریخ انتشار: 1394/09/29 || بازدیدها:
زنان به دلیل تمایل بیشتر به صحبت کردن و ارتباط‌گیری با دیگران، استقبال بهتری از شبکه های اجتماعی داشته‌اند، فارغ از جنبه‌های مثبت و منفی حضور مردم ایران در شبکه‌‌های موبایلی،امنیت زنان ایرانی در این نرم‌افزارها به ویژه تلگرام را مورد بررسی قرارمی دهیم.


تاریخ انتشار: 1394/09/24 || بازدیدها:
کشوری که تمام امکانات و ظرفیت خود را صرف تجهیز نیروها و حمله به مردم مسلمان و مظلوم یمن می نماید چگونه می تواند از پس مدیریت و برگزاری دقیق و برنامه ریزی شده یکی از بزرگترین مراسمات عبادی مسلمانان یعنی حج جهان برآید؟!


بعد از گسترش خبر حادثه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سیل شبهات و زیر سوال بردن مربوط به اصل واقعه حج نیز گسترش پیدا کرد که البته پاسخ‌های مناسب نیز در مقابل این مواضع دیده شد.

به عنوان نمونه یکی از موارد چنین است: خانم دکتر نازنین طاهری که پدر و برادرش را در مراسم دیروز منا از دست داده و دوستانش به جای تسلیت و همدردی؛ او و خانواده اش را به باد انتقاد و سرزنش گرفته اند که ما آریایی هستیم و دین ما ... و این سفر حج آنها ... و خلاصه این خانم جوان چنین پاسخ داده :

معروف است که میگویند؛ ظلم بالسویه نوعی عدل است.

ممنون که دائم میگویید پول حج را خرج فقرا میکردید و مردم کشورمان محتاج تر از اعراب هستند

من که پدر و برادرم را از دست دادم و به اعتقاد آنها هم احترام میگذارم و از شما سوال میکنم ؛

آیا میدانید در ایران سالانه چقدر خرج لوازم آرایشی میکنیم؟

آیا میدانید درايران سالانه چقدر خرج سیگار و قلیان ومواد مخدر میشود ؟

آیا میدانید در ایران چقدر خرج برگزاری مراسم عروسی آنچنانی میشود ؟

آیا میدانید در ایران چقدر خرج مشروبات الکلی میشود ؟

آیا میدانید در مراسمی مانند چهارشنبه سوری چقدر هزینه لوازم آتش بازی و ترقه میشود که عمدتا" به جیب چینی ها میرود؟

آیا هنگام نوروز و سفرهای نوروزی و تعطیلات گوناگون چقدر هزینه اضافه و غیر ضرور میشود و ...

از این قبیل هزینه ها بسیار زیاد است وقتی کسی اعتراض میکند برایش جک میسازیم و وقتی بزرگان و دلسوزان تذکر میدهند و صدایشان در میاید که در این هزینه ها اصلا یاد فقرا و یتیمان کشورمان نیستیم همه جبهه گرفته که با شادی مردم هم مشکل دارند !!!

من به سیاست و حکومت کاری ندارم ولی تا وقتی صحبت از سفر حج و زیارت عتبات و مسافرت های مذهبی به میان می آید همه یاد فقرا می افتند و هزاران شعر و مطلب می سرایند که این ظلم است به فقیران و یتیمان کشور !!!

اگر راست میگوئیم فقط یک سال بخشی از هزینه ها خصوصا" همين سفرهاي تركيه و تايلند و دبی و مالزی و تورهای اروپا و آفریقایی و ... را خرج فقرا کنیم و بعد به آنهایی که عازم سفرهای مذهبی مثل حج و عتبات هستند سفارش و توصیه و نصیحت کنیم که مثل ما از رفتن به سفر خوداری کنند!!!

واقعا" آنچه ما میکنیم درست است و آنچه دیگران انجام میدهند اشتباه ؟؟؟

امیدوارم هرگز در شرایط بنده نباشید که امروز متوجه شدم هیچ منطقی در بین ما ایرانیان به اصطلاح متمدن و وطن پرست وجود ندارد.

و در پایان شاید طرح این نکته خالی از لطف نباشد که:

هزینه حج ۲۳۹ میلیون دلار است. هزینه واردات لوازم آرایش به ایران در یکسال برابر ۱/۵ میلیارد دلار است. یعنی ۶ برابر هزینه حج.

پس اگر دلمان برای فقرا و یتیمان  می سوزد،  بهتر است با صرفه جویی در لوازم آرایش ۶ برابر حج صرفه جویی مالی داشته باشیم.


تاریخ انتشار: 1394/07/05 || بازدیدها:
یاران حضرت همان طور که در گذشته یاران اهل بیت کسانی نبودند حتما که معصوم باشند حرّ در لشکر دشمن بود بزرگ‌ترین گناه را مرتکب شده بود شوخی نیست حرّ شمشیر کشیده بود اما در عین حال وقتی توبه کرد و برگشت اباعبدالله علیه السلام مدال افتخار داد و آن چنان تعریف کرد أَنْتَ الحُرُّ کَما سَمَّتْکَ أُمُّکَ حُرَّاً  و به شهادت رسید زهیر فرمانده لشکر امام حسین یکی از فرماندهان جناح‌های امام حسین بود اما همین زهیر از مخالفین بود ولی بعدا برگشت جزء یاران خاص اباعبدالله علیه السلام شد پس بنابراین می‌شود اگر آدم واقعا صادقانه به سمت حضرت بیاید مگو ما را بدان شه راه نیست با کریمان کارها دشوار نیست ان شاء الله که همه‌مان جزء یاران حضرت باشیم.
تاریخ انتشار: 1393/12/03 || بازدیدها:
از خانم‌ها هم جزء 313 هستند در روایات متعدد آمده در بعضی از روایات فقط اشاره شده که تعدادی از خانم‌ها همراه‌شان هستند در بعضی از روایات عدد گفته شده عدد 13 در یک روایت از امام باقر علیه السلام دارد 50 زن منافاتی هم ندارد، آن روایاتی که دارد 13 تا می‌گوید که 13 تا رجعتی‌اند، از خانم‌هایی که رجعت می‌کنند آن‌ها 13 هستند، ولی 50 تا در مجموع می‌شوند آن‌هایی که زنده هستند در زمان ظهور، خانم‌ها شکی نیست همان طور که در طول تاریخ خانم‌های صالح و مومن کمک انبیاء کمک اولیاء خدا کمک رهبران دینی و الهی بودند زمان پیغمبر اکرم در بعضی از جنگ‌ها اسم برده شده از خانم‌های بسیار بسیار ارزنده‌ای که کمک دادند نصیبه‌ام عطیه‌ام سلیم در جنگ احد امیرالمومنین زخم‌های شدید برداشت پیغمبر اکرم دو تا از همین‌ها را فرستاد مداوا کنند حضرت را در جنگ صفین با امیرالمومنین سوده‌ی همدانیه معروف است این زن شجاع باعث تشجیع یاران امیرالمومنین به جنگ می‌شد این‌ها همیشه کمک بودند با امام زمان علیه السلام هم هستند لزومی ندارد همیشه خانم‌هایی که هستند دست به شمشیر ببرند و جنگ بکنند کارهای دیگری هم است منتها سوال مهم که آیا جزء آن 313 نفر‌اند یا به همراه آن‌ها حقیقت‌اش چیز صریحی نداریم در این روایت امام باقر دارد که در آن 313 نفر 50 زن‌اند اما آیا جزء آن 313 نفر‌ند ممکن است نباشند از این جهت که این 313 نفر کار اجرایی و مدیریتی دارند ولی رتبه‌ی این خانم‌ها این قدر بالاست که با آن‌ها هستند این رتبه را دارند آن یاران کار فرهنگی دارند کار سیاسی دارند کار اجتماعی دارند حتما کار نظامی که نیست این بزرگواران کمک می‌دهند لذا در روایتی سوال شده اهل بیت فرمودند همان طور که زمان پیغمبر خانم‌ها کمک می‌دادند در آن زمان هم کمک خواهند کرد
تاریخ انتشار: 1393/12/03 || بازدیدها:
یاران حضرت آن 313 نفر که اولین یاران حضرت و هسته‌ی مرکزی یاران است که با حضرت بیعت می‌کنند و اطراف آقا را می‌گیرند و بعدا کارگزاران حضرت در جهان می‌شوند یعنی گویی جهان 313 ایالتی خواهد بود که هر کدام از این‌ها یکی از این‌ها را اداره می‌کند چون در روایت دارد که این 313 حاکمان هستند کارگزاران‌اند مدیران هر ولایت هستند این‌ها نه فقط این چنین نیست که در زمان ظهور زنده باشند این‌ها کسانی هستند از نخبگان و خوبانی که در طول تاریخ در همه‌ی اعصار آن شرایط در آن‌ها به وجود آمده آن شرایطی که علاوه بر تقوای بسیار خاص علاوه بر ایمان بسیار خاص شجاعت خاص مدیریت کار را هم داشته باشند فقط تقوا نیست مدیریت لازم و چیزهای دیگری که است بنابراین در طول تاریخ است لازم نیست حتما زمان ظهور زنده باشند یعنی بعضی از افراد رجعت می‌کنند که در آن‌ها بعضی از انبیاء هم هستند حضرت عیسی علیه السلام تشریف می‌آورند، حضرت ادریس، حضرت یحیی، حضرت خضر، این‌ها هستند و بعضی از در روایات اسم برده شده مثلا بعضی از افراد که در کربلا بودند یا بعضی از اصحاب امیرالمومنین مالک اشتر این‌ها جزء یاران خاص که گفته شده برمی‌گردند البته سند بعضی از این روایات قابل بررسی است ولی آن چیزی که آدم اطمینان پیدا می‌کند این است که لازم نیست این 313 نفر حتما در همان دوران ظهور باشند
تاریخ انتشار: 1393/12/03 || بازدیدها:
مسئله‌ی بداء که دست خدا باز است و مقدرات را عوض می‌کند در علائم حتمی هم است علائم حتمی هم مشمول بداء می‌تواند بشود علائم حتمی که دست خدا را نمی‌بندد اگر مردم آمادگی‌هایی داشته باشند و مردم تشنه باشند و طالب منجی باشند و به مقام اضطرار برسند بدون این که آن علائم رخ دهد ظهور رخ می‌دهد این متن روایتی است معتبر و صحیح السند که در کتب غیبت لقمانی آمده مرحوم مجلسی هم در بحار آورده مرحوم شیخ حر عاملی هم در اثبات الهدات آمده یکی از اصحاب خوب امام جواد علیه السلام به نام داود بن قاسم جعفری می‌گوید در خدمت امام جواد حرف از سفیانی و علائم حتمی شد و من سوال کردم آیا خدا در علائم حتمی هم بداء دارد؟ مقدرات را عوض می‌کند؟ امام جواد فرمودند بله آن را هم می‌تواند بعد یک سوال خیلی دقیقی کرد این شاگرد امام جواد گفت خب اگر این طوری است اصل ظهور امام زمان هم ممکن است که مشمول بداء شود و حضرت دیگر تشریف نیاورند مقدرات او را هم عوض بکند امام جواد یک جواب بسیار قوی دادند که غیر از معصوم نمی‌تواند این جواب را بدهد فرمودند که ظهور از وعده‌های خداست‌ «إِنَّ اللّهَ لاَ يُخْلِفُ الْمِيعَادَ» (آل عمران/9) خدا خلف وعده نمی‌کند اما علائم که جزء وعده‌ها نیست بله به روال طبیعی و معمولی علائم رخ می‌دهد اما اگر مردم تغییری در خودشان ایجاد بکنند آن تشنگی پیدا شود می‌تواند بدون آن علائم هم ظهور رخ بدهد در علائم حتمی این چنین است تا چه رسد به مسئله‌ی جمعه که روز جمعه جزء علائم حتمی هم نیست پس هر زمان می‌شود این انتظار را داشت.
تاریخ انتشار: 1393/12/03 || بازدیدها:
این یکی از اشکالات بسیار جدی است ، یک روایتی است که دید یک مومنی که خیلی زیبا پیش امام باقر علیه السلام آمد عقاید خودش را مطرح کرد که نسبت به ظهور و فرج‌ چطور است، این دید باید دید ما باشد این روایت در روضه‌ی کافی است که امام باقر با یک تعداد از شاگردان نشسته بودند پیرمردی آمد سلام کرد به حضرت عصا دست‌اش بود به آقا گفت که من پیر شدم یک جایی کنار خودتان برای من باز کنید بیایم بنشینم خیلی معلوم بود پیرمرد باصفا و با نشاطی بود رفت پیش حضرت نشست گفت من می‌خواهم چیزی از شما بپرسم و آن این است که من شما را دوست دارم نه به خاطر طمعی ،از دشمنان شما هم بدم می‌آید نه این که کینه‌ی شخصی داشته باشم حلال شما را حلال می‌دانم حرام شما را حرام می‌دانم منتظر فرج شما هم‌ هستم منتظر دولت شما هم هستم انتظار می‌کشم...
تاریخ انتشار: 1393/12/03 || بازدیدها:
بعضی این را گفته‌اند که اهل بیت از جمله امام زمان علیه السلام نمی‌دانند یک روایت است که باز یک عنوانی که خداوند متعال امر فرج را یک شبه اصلاح می‌کند در یک شب مقدر می‌کند و زمینه فراهم می‌شود برای ظهور . امام صادق علیه السلام فرمود امر فرج مهدی ما در یک شب اصلاح می‌شود و موانع‌اش برطرف می‌شود کما این که خدا در یک شب امر نبوت حضرت موسی را فراهم کرد و اصلاح کرد و آن وقت ولی ما را مهدی ما را از غیبت و از حیرت در می‌آورد به دوران فرج و ظهور او. این که در یک شب چطور امر او را اصلاح می‌کند کما این که امر نبوت حضرت موسی را در یک شب اصلاح کرد خود امام صادق در ابتدای این روایت که روایت طولانی است فرمود که حضرت موسی وقتی در بیابان با خانواده‌اش می‌رفتند در قرآن آمده هوا تاریک بود راه را گم کرده بودند خیلی سرد هم بود از دور نوری دید اصلا هیچ انتظار نبوت هیچ وعده‌ای از قبل به ایشان داده شود هیچ خبری قرائنی نبود از دور نوری دید به خانواده‌اش گفت من می‌روم سمت آن آتش گمان کرد آتشی است می‌روم یک مقداری را می‌آورم هم گرم شویم هم راه را پیدا کنیم «لَّعَلِّي آتِيكُم مِّنْهَا بِقَبَسٍ» (طه/10) وقتی که حضرت موسی علیه السلام آن جا خطاب رسید که «فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی» (طه/12) در سرزمین مقدسی هستی کفش هایت را در بیاور آن نور آتش نبود نور خاصی بود همان جا خدا با او صحبت کرد حضرت موسی هم با خدا و کلیم الله شد...
تاریخ انتشار: 1393/12/03 || بازدیدها:
یکی از وظایف بسیار مهم که مومنان باید در رابطه با وجود مقدس امام زمان علیه السلام و مسئله‌ی ظهور خیلی به آن اهتمام بورزند نزدیک دیدن ظهور است ما در روایات‌مان به عناوین مختلف و تعابیر مختلف این توصیه را از اهل بیت داریم که ظهور را نزدیک ببینید. از امام هادی علیه السلام روایت است که فرمود وقتی که الم شما پرچم شما از بین‌تان برداشته شد الم یعنی امام‌تان چون امام پرچم دین است پرچم ایمان است پرچم توحید است در زیارت جامعه‌ی کبیره خطاب به اهل بیت داریم پرچم‌های تقوا در زیارت‌های آل یاسین خطاب به امام زمان که سلام می‌دهیم‌ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ اَيُّهَا الْعَلَمُ الْمَنْصوُبُ ‌ای پرچم افراشته این‌ها پرچم‌های افراشته‌ی دین و ایمان و تقوا و توحید‌اند امام هادی می‌فرمایند وقتی این پرچم در زمان غیبت از بین شما برداشته شد از زیر پاهای‌تان منتظر فرج باشید مرحوم مجلسی می‌فرماید این که از زیر پاهایتان یعنی همان جایی که ایستادید و تکان نخورید یعنی عبور نکرده ممکن است فرج برسد یعنی این شکلی است که از جهت زمان و مکان طوری است که خیلی سریع در هر زمان و هر مکانی امکان پذیر است باز یک روایت دیگری از امام باقر علیه السلام است که به فضیل بن یسار شاگرد خوب‌شان فرمود وقتی که نیازمندی و حاجات مردم زیاد شد و به هم دیگر به خاطر کاری رجوع کردند ولی بعضی‌ها آن برادر مومن‌اش را انکار کرد و رد کرد عرض می‌کنیم یعنی چه این موقع منتظر فرج باشید صبح و شب. صبح و شب دائما منتظر فرج باشید...
تاریخ انتشار: 1393/12/03 || بازدیدها:
یک چیزهایی در عهد عتیق و در کتبشان بوده است ولی بسیار مبهم و تطبیق دادنش به این شکل دیگر من در آوردی است و این توسط همان علمایشان که متاسفانه در خدمت سیاست بازهای شان قرار گرفته‌اند توسط آن‌ها جعل شده است دو کتاب یکی کتاب «میراث اسطوره ها»، در این کتاب همان دیدگاه های مسیحیت افراطی راست گرا یا صهیونیست های مسیحی و پیوندشان با صهیونیست های یهود را کاملاً ذکر می‌کند یا به تعبیری به خدمت در آوردن مسیحیت برای یهودی‌ها این را این جا ذکر کرده است و کتاب «آرماگدون»، محلی بین فلسطین و اردن است که این‌ها جزء اعتقاداتشان است که یک نبرد نهایی بین سپاه خیر و شر در این جا رخ دهد، در منابع ما نیست اما در بعضی از روایات به صورت اسرائیلیات هست اشاره‌هایی است اما سند محکم و درستی ندارد این فقط در همان دیدگاه های صهیونی یا به تعبیری دیدگاه‌هایی است که این‌ها از عهد عتیق یک جوری در آورده‌اند و به نفع سیاست های خودشان مصادره کرده‌اند.
تاریخ انتشار: 1393/11/25 || بازدیدها:


انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور انقلاب امام زمان(عج)
با سلام به وبلاگ انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) خوش آمدید.مطالب آورده شده در این وبلاگ در بخش پرسش و پاسخ از منبع سخنرانیهای حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای مسعود عالی پیرامون وظایف منتظران در زمان غیبت، علائم ظهور و وظیفه منتظران ، بررسي ويژگي‌هاي خاص امام عصر(عج) و بحث عدالت،نقش امام عصر در تقدير انسانها و... که فایلهای صوتی ومتنی آن در سایت برنامه تلویزیونی سمت خدا به آدرسhttp://samtekhoda.tv3.ir موجود است می باشد . سعی شده از این سخنرانیها در قالب پرسش و پاسخ ،مطالب مورد نیاز همگانی و مسائل مورد سوال به خصوص برای جوانان و نوجوانان مطرح شود .

باشد که مورد توجه و استفاده همه مومنین و منتظران و وجود مبارک حضرتش قرار گیرد و گامی هر چند کوچک در راستای ظهور امام زمان (عج) داشته باشد. کپی برداری و استفاده و انتشار مطالب این وبلاگ کاملا آزاد بوده و اکیدا به خصوص برای سرگروههای حلقه های صالحین و نشست منتظران موعود توصیه می گردد.

از آیت الله بهجت (ره) سؤال شد: « بهترین شیوه ی ارتباط با امام زمان (عج) در این عصر چیه؟ » ایشان فرمودند: «به دستور امام زمان (عج) عمل کردن... اطاعت او کردن... کأنه می بینه... [سپس بعد از اندک تأملی فرمودند:] *کأنه نداره یقینا میبینه...* »

خدایا ببخش... « یقینا میبینه » پس یعنی همه ی آن روز ها که گناه می کردیم رو دیدن و چقدر با دیدن گناه کردن ما ناراحت شدند...

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد و اَلِ مُحَمَّد و عَجِّل فَرَجَهُمْ

آمار سایت

» بازدید امروز : 32
» بازدید دیروز : 1
» بازدید هفتگی : 32
» بازدید ماهیانه : 38
» بازدید سالانه : 14614
» کل بازدیدها : 90640

پروفایل مدیر وبلاگ
نام : زهرا باباخانیا
تحصیلات : کارشناسی نرم افزار
استان : قزوین
شهر : قزوین
email : babakhaniaz@shmail.ir
پانل کاربران
فراموشی کلمه عبور
عضویت
نظرسنجی
اگه همین جمعه قرار باشه آقا بیان، تو به عنوان یه شیعه آماده ای؟
کاملا آماده ام.
نمی دونم! واقعا هیچ........
دارم خودم رو آماده می کنم.
ذکر روزهای هفته